Zima pomohl Turínu k výhře nad Sampdorií, Barák byl u vítězství Fiorentiny

9. 11. 2022 20:49

Fotbalisté FC Turín s obráncem Davidem Zimou v základní sestavě zdolali ve 14. kole italské ligy 2:0 Sampdorii Janov. Střídající záložník Antonín Barák byl u výhry Fiorentiny 2:1 nad Salernitanou. Inter Milán se vysokou výhrou 6:1 nad Boloňou dostal na třetí místo před Bergamo, které podlehlo 1:2 nováčkovi Lecce.

Turínu zařídili třetí výhru ve čtyřech zápasech svými góly Radonjič a Vlašič. "Býci" jsou devátí o bod před Fiorentinou, které zajistil třetí triumf v řadě v 82. minutě střídající Jovič. Srbský útočník přišel na hřiště v 77. minutě společně s Barákem. Za Salernitanu se prosadil senegalský útočník Dia, jenž nasázel šest branek v úvodních 14 zápasech sezony Serie A jako první hráč Salernitany v historii.

Interu k jasnému vítězství pomohlo pět různých střelců, dvakrát se trefil levý obránce Dimarco. "Nerazurri" jsou o skóre před Bergamem.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Lecce - Bergamo 2:1 (28. Baschirotto, 30. Di Francesco - 40. Zapata), Sassuolo - AS Řím 1:1 (85. Pinamonti - 80. Abraham), FC Turín - Sampdoria Janov 2:0 (29. Radonjič, 59. Vlašič), Fiorentina - Salernitana 2:1 (15. Bonaventura, 82. Jovič - 55. Dia), Inter Milán - Boloňa 6:1 (36. a 48. Dimarco, 26. Džeko, 42. Martínez, 59. Calhanoglu z pen., 76. Gosens - 22. Lykogiannis).

1. Neapol 14 12 2 0 34:10 38
2. AC Milán 14 9 3 2 27:14 30
3. Lazio Řím 13 8 3 2 25:8 27
4. Inter Milán 14 9 0 5 31:20 27
5. Bergamo 14 8 3 3 20:12 27
6. AS Řím 14 8 2 4 17:13 26
7. Juventus Turín 13 7 4 2 20:7 25
8. Udine 14 6 6 2 22:14 24