Žilina překvapila v Aston Ville. Šimůnek postupuje

Jiří Šidliák, sid
4. 12. 2008 23:21
Aston Villa - Žilina 1:2

Birmingham - Senzačního vítězství na půdě dosavadního lídra skupiny dosáhli ve čtvrtečním zápase Poháru UEFA fotbalisté Žiliny.

Hosté šli na hřišti Aston Villy do vedení už po patnácti minutách zásluhou Leitnera, navíc Štyvar přidal krátce poté i druhý gól. Domácím se sice podařilo ještě během první půle snížit, vyrovnat už ale nedokázali.

Nepomohlo jim ani vyloučení střelce první branky Žiliny, který se deset minut před koncem zápasu poroučel ze hřiště.

Fotbalisté Aston Villy měli už před čtvrtečním duelem zajištěn postup, a tak si mohl trenér O'Neill dovolit poslat na trávník hráče širšího kádru. Naopak Slovákům ani tři získané body nestačí.

Společně s Angličany postupují ze skupiny F do jarních bojů Hamburk a Ajax, na posledním místě pravděpodobně zůstane Slavia.

Brankové hody byly k vidění v Nancy. Hostující CSKA sice už mělo před zápasem zajištěn postup, svá esa ale nešetřilo. A vyplatilo se to.

Vágner Love z CSKA letí vzduchem po zákroku Macalusa.
Vágner Love z CSKA letí vzduchem po zákroku Macalusa. | Foto: Jiří Šidliák, Reuters

Šimůnek už postupuje, Sionko a Pospěch mají naději

Kanonýr Vágner Love se blýskl hattrickem a nejvýrazněji přispěl k vítězství 4:3. Letošní ruský vicemistr tak získal v základní skupině Poháru UEFA maximální počet dvanácti bodů.

Na postup do dalších bojů mohou ještě pomýšlet také čeští reprezentanti ve službách FC Kodaň Libor Sionko a Zdeněk Pospěch.

Oba odehráli v remízovém zápase s Rosenborgem Trondheim celých devadesát minut a za čtrnáct dní si to rozdají ve vzájemném souboji o třetí místo ve skupině s Bruggami.

Radovat se může také Jan Šimůnek, i když výhru svého Wolfsburgu nad Portsmouthem sledoval pouze z lavičky náhradníků a nastoupil jen na několik závěrečných minut. Gólově se prosadil ex-teplický útočník Edin Džeko.