Zahraniční ligy: Bayern podlehl Brémám. Barcelona i Real zachraňovaly výhru v závěru

21. 1. 2024 19:54
Bayern Mnichov v 18. kole německé fotbalové ligy doma prohrál s Brémami 0:1 a na vedoucí Leverkusen ztrácí už sedm bodů.
Útočník Bayernu Mnichov Harry Kane nemůže pochopit, že jeho celek podlehl doma Brémám | Foto: Reuters

O první výhře Werderu ve vzájemném zápase od roku 2008 rozhodl v 59. minutě bývalý hráč Bayernu Mitchell Weiser.

Bayern může snížit náskok vedoucího Leverkusenu ve středu, kdy ho čeká dohrávka odloženého utkání s Unionem Berlín.

Brémy popáté za sebou neprohrály a v tabulce jsou dvanácté s náskokem devíti bodů na sestupové příčky.

Brankář vítězů Jiří Pavlenka sledoval utkání pouze z lavičky náhradníků.

Mönchengladbach bez dlouhodobě zraněného Tomáše Čvančary doma podlehl Augsburgu 1:2.

Domácí šli sice ve 26. minutě do vedení zásluhou Siebatcheua, ale po výměně stran hosté bleskově otočili během čtyř minut.

Ve 47. minutě srovnal Tietz a obrat dokonal Engels. Gólman Tomáš Koubek strávil utkání na lavičce Augsburgu.

Domácí mohl těšit alespoň návrat Stefana Lainera, jemuž byla před 178 dny diagnostikována rakovina mízních uzlin. Jednatřicetiletý obránce v 71. minutě na hřišti nahradil Netze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Bayern Mnichov - Brémy 0:1 (59. Weiser), Mönchengladbach - Augsburg 1:2 (26. Siebatcheu - 47. Tietz, 51. Engels).

Juventus je v čele

Fotbalisté Juventusu zvítězili v italské lize na hřišti Lecce 3:0 a vystřídali Inter Milán v čele tabulky. Dva góly vstřelil Dušan Vlahovič.

Skóre otevřel v 59. minutě a druhou trefu přidal o devět minut později. Srbský útočník vstřelil v lize už jedenáct branek a v tabulce střelců je o sedm zásahů druhý za Martínezem z Interu. Na konečných 3:0 upravil pět minut před koncem Bremer.

Kouč "Staré dámy" Massimiliano Allegri si připsal 300. trenérskou výhru v Serii A. Po Giovannim Trapattonim (352) a Nereovi Roccovi (302) se stal teprve třetím mužem, jemuž se tuto metu podařilo v italské nejvyšší soutěži zdolat.

Juventus vyhrál popáté v řadě a po 21 kolech má 52 bodů. Druhý Inter má o bod méně, ale má zápas k dobru.

Polský záložník Szymon Žurkowski hattrickem zařídil výhru Empoli 3:0 nad Monzou. Předposlední Empoli zvítězilo po osmi zápasech a hned v prvním utkání pod vedením trenéra Davide Nicoly, jenž v pondělí nahradil odvolaného Aurelia Andreazzoliho.

Šestadvacetiletý Žurkowski vstřelil dva góly v prvním poločase a hattrick zkompletoval v 73. minutě. Do Empoli přišel v lednu na hostování ze Spezie a poprvé v novém týmu skóroval už minulý víkend. Toskánský tým se po první výhře od listopadu přiblížil na dva body záchraně.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Frosinone - Cagliari 3:1 (62. Mazzitelli, 75. Soulé, 90.+5 Kaio Jorge - 26. Sulemana), Empoli - Monza 3:0 (13., 38. a 73. Žurkowski), Salernitana - FC Janov 1:2 (2. Martegani - 13. Retegui, 57. Gudmundsson z pen.), Lecce - Juventus Turín 0:3 (59. a 68. Vlahovič, 85. Bremer).

Liverpool si pojistil vedení

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili ve 21. kole anglické ligy na půdě Bournemouthu 4:0 a pojistili si vedení v tabulce.

Favorit se ovšem prosadil až po přestávce. Ve 49. minutě otevřel skóre Núněz. Další trefy přidal v 71. a 80. minutě Diogo Jota a v třetí nastavené minutě se opět prosadil Uruguayec Núněz.

Svěřenci Jürgena Kloppa neprohráli počtrnácté za sebou a mají v čele tabulky náskok pěti bodů na Manchester City, jenž má utkání k dobru.

West Ham přišel v samotném závěru o výhru na hřišti posledního Sheffieldu, ve 13. nastavené minutě inkasoval z penalty a zápas skončil 2:2

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Sheffield United - West Ham 2:2 (44. Brereton Díaz, 90.+13 McBurnie z pen. - 29. Cornet, 78. Ward-Prowse z pen.), Bournemouth - Liverpool 0:4 (49. a 90.+3 Núňez, 71. a 80. Diogo Jota).

Barcelona opět rozhodla v závěru

Fotbalisté Barcelony již poněkolikáté v ročníku odvrátili další ztrátu až díky závěru. Ve 21. kole španělské ligy porazili Betis Sevilla 4:2, vítězný gól dal v 90. minutě Joao Felix. Girona díky hattricku Arťoma Dovbyka během šesti minut porazila Sevillu 5:1 a udržela vedení v tabulce o dva body před Realem. Madridský tým otočil v nastavení zápas proti poslední Almeríi a zvítězil 3:2.

V základní sestavě Barcelony se objevili hned dva šestnáctiletí mladíci. Vedle už "ostřílenějšího" křídelníka Yamala debutoval další odchovanec barcelonské akademie La Masia, stoper Pau Cubarsí. Skóre otevřel ve 21. minutě Torres, jenž vedení zvýšil tři minuty po přestávce.

Následovala však blesková odpověď z kopačky Isca, jenž dvěma zásahy v 56. a 59. minutě srovnal na 2:2.

"Barca" přesto dovedla utkání do vítězného konce. V 90. minutě rozhodl po narážečce s Torresem krásným obstřelem šajtlí Joao Felix a o dvě minuty později završil třiadvacetiletý Torres první hattrick v dresu katalánského velkoklubu.

V Gironě sice jako první skórovali v 10. minutě zásluhou Romera hosté, ale hned na to přišel koncert ukrajinského útočníka.

Dovbyk se trefil v 13., 15. a 19. minutě, zkompletoval bleskový hattrick a se 14 trefami dorovnal v čele tabulky střelců Bellinghama z Realu.

Ve druhém dějství dovršili vysoké vítězství katalánského klubu další Ukrajibec Cygankov a střídající veterán Stuani.

Almería, která v sezoně dosud nevyhrála, dlouho sahala proti Realu Madrid po senzaci. V prvním dějství se Andalusané dostali do dvougólového vedení. Už po 36 vteřinách se trefil Ramazani a na jeho branku navázal dvě minuty před poločasem González.

V 56. minutě z penalty snížil Bellingham. O šest minut později hosté znovu dostali míč do sítě, jenže Arribasův gól byl vzápětí odvolán kvůli předcházejícímu faulu.

V 67. minutě srovnal Vinícius Júnior a obrat favorita završil po Bellinghamově hlavičce v deváté minutě nastavení zblízka Carvajal.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Pamplona - Getafe 3:2 (9. Raúl, 31. Muňoz, 80. Areso - 64. Mayoral, 68. Maksimovič), Real Madrid - Almería 3:2 (56. Bellingham z pen., 67. Vinícius Júnior, 90.+9 Carvajal - 1. Ramazani, 43. González), Betis Sevilla - FC Barcelona 2:4 (56. a 59. Isco - 21., 48. a 90.+2 Torres, 90. Joao Félix), Girona - FC Sevilla 5:1 (13., 15. a 19. Dovbyk, 56. Cygankov, 89. Stuani - 10. Romero).

1. Girona 21 16 4 1 51:25 52
2. Real Madrid 20 16 3 1 43:13 51
3. FC Barcelona 20 13 5 2 40:24 44
4. Bilbao 21 12 5 4 38:21 41
5. Atlético Madrid 19 12 2 5 39:23 38
6. San Sebastian 21 9 8 4 32:21 35
7. Valencie 21 9 5 7 27:24 32
8. Las Palmas 21 9 4 8 21:17 31