Chelsea FC
11. Alexis Sánchez
14. Walcott
40. Özil

Dobrý podvečer, vítejte při sledování online reportáže z utkání 6. kola anglické Premier League. V rámci londýnského derby změří v sobotu 24. září v 18:30 síly Arsenal a Chelsea.

Velký tahák 6. kola Premier League a vůbec jeden z nejsledovanějších zápasů celé sezony je tady! V anglické soutěži na sebe narážejí dva nesmiřitelní londýnší rivalové, Arsenal a Chelsea. Obě mužstva jsou v tabulce srovnána na deseti bodech a obě by se ráda dotáhla na pohárové příčky. Lepší formu má Arsenal, který v posledních třech ligových zápasech zvítězil, ovšem ve prospěch Chelsea hraje zase bilance vzájemných utkání. Ostře sledovaný souboj začne v 18:30.

Základní sestava Arsenalu:

Čech - Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal - Cazorla, Coquelin - Walcott, Özil, Iwobi - Alexis Sánchez. Trenér: Arséne Wenger.

Náhradníci: Ospina - Holding, Gibbs, Xhaka, Oxlade-Chamberlain, Lucas, Giroud.

Základní sestava Chelsea:

Courtois - Ivanovič (C), Cahill, David Luiz, Azpilicueta - Kanté - Willian, Fabregas, Matič, Hazard - Diego Costa. Trenér: Antonio Conte.

Náhradníci: Begovič - Marcos Alonso, Batshuayi, Chalobah, Moses, Oscar, Pedro.

Arsenal je v tabulce Premier League na šestém místě s deseti body pouze o skóre před Chelsea. Kanonýři načali sezonu porážkou 3:4 s Liverpoolem, následně remizovali v Leicesteru 0:0 a zvítězili ve Watfordu 3:1. Svěřenci trenéra Wengera pak zvládli také domácí zápas se Southamptonem (2:1) a utkání v Hullu (4:1). Mezi tyto duely vklínil Arsenal ještě remízu 1:1 na hřišti PSG v rámci Ligy mistrů a před čtyřmi dny výhru 4:0 na hřišti Nottinghamu v ligovém poháru. Arsenal je v dobré pohodě, v Premier League zvítězil třikrát v řadě.

PL, Arsenal - Liverpool: Theo Walcott
PL, Arsenal - Liverpool: Theo Walcott | Foto: Reuters

Chelsea měla na rozdíl od Arsenalu vynikající vstup do sezony, ale poslední zápasy už jí tolik nevyšly. Na začátku soutěže porazili modří West Ham a Watford 2:1, výsledkem 3:0 si poradili také s Burnley. Následovala remíza 2:2 na hřišti Swansea a domácí porážka 1:2 proti Liverpoolu. V týdnu hrála Chelsea pohárové utkání v Leicesteru, kde zvítězila 4:2po prodloužení. Svěřenci kouče Conteho jsou v tabulce sedmí a nejen vzhledem k tomu, že letos nehrají evropské poháry, chtějí rozhodně výš.

Willian, Ivanovič a Hazard slaví branku Chelsea v FA Cupu
Willian, Ivanovič a Hazard slaví branku Chelsea v FA Cupu | Foto: Reuters

Celý Londýn a celá Anglie se připravuje na ostře sledované derby. Arsenal straší bilance z posledních vzájemných zápasů, ale věří, že nyní přišla jeho chvíle. Wenger chce vymazat Costu.

Arsenal hraje v totožné sestavě jako v posledním ligovém utkání s Hullem. Akorát na střídačce je dnes místo Mohameda Elnenyho uzdravený Olivier Giroud. Kanonýrům schází zraněná trojice Danny Welbeck, Aaron Ramsey a Per Mertesacker.

To Conte udělal ve své základní jedenáctce oproti zápasu s Liverpoolem jednu změnu. Oscara nahradil Céscem Fabregasem. K drobné výměně došlo také mezi náhradníky. Tam dnes chybí Ola Aina, místo něhož bude na svou šanci čekat Nathaniel Chalobah. Blues nemohou počítat se zraněnými Johnem Terrym a Kurtem Zoumou.

Posledních deset ligových derby hraných na stadionu Arsenalu

Arsenal naposledy modrého rivala v Premier League porazil 29. října 2011, kdy v divokém utkání na Stamford Bridge zvítězil 5:3. Od té doby zvítězila v lize proti Arsenalu šestkrát Chelsea, třikrát se zrodila bezbranková remíza. Vzájemné zápasy z posledních let tedy hovoří jasně pro mužstvo italského trenéra. V uplynulém ročníku nejvyšší anglické soutěže zvládla Chelsea derby na domácí půdě poměrem 2:0, na jaře jí na Emirates Stadium k výhře stačila jediná branka.

Chelsea's Cesc Fabregas with Arsenal's Petr Cech
Chelsea's Cesc Fabregas with Arsenal's Petr Cech | Foto: Reuters

Petr Čech dostal v brance Arsenalu přednost před Davidem Ospinou.

Hlavním rozhodčím utkání je pan Michael Oliver, jemuž budou na čarách asistovat Gary Beswick a Stuart Burt.

Hráči již nastoupili na hrací plochu a vyměňují si úvodní pozdravy. Arsenal bude hrát v červených dresech, Chelsea v modrém.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Zápas odstartoval, výkop na Emirates Stadium obstarali hosté. S balonem si brzy zahrál brankář Courtois a vykopl jej na polovinu hřiště. Chelsea tam kombinuje krátkámi přihrávkami, po Kantém hraje Ivanovič.

2.

Chelsea se nedokázal probojovat k šestnáctce, a tak dostal svou první útočnou šanci Arsenal. Modří jsou zataženi před pokutovým územím a čelí dobývání Kanonýrů.

3.

Monrealův centr srazil Ivanovič na roh, který následně rozehrál Cazorla. David Luiz vyhlavičkoval balon vysoko nad hlavy všech hráčů, ve vzduchu už potom pochopitelně kraloval Courtois.

4.

Arsenal je aktivní a obléhá šestnáctku soupeře. Cazorla si vyměnil míč s Bellerínem a vypálil zpoza velkého vápna! Courtois se položil do vzduchu a vyboxoval zajímavou střelu.

5.

Na opačné straně si Diego Costa došel pro faul od Koscielného, na což tribuny odpověděly pískotem. Willianovi se ale rozehrávka přímého kopu příliš nepovedla, centr přetáhl.

6.

Blues zůstali u balonu a dostali ještě jednu šanci, avšak ani po dalším centru zprava se neprokousali k zakončení. Arsenal bleskově přenesl hru na útočnou polovinu.

7.

Nepovedený pokus Gunners o zakončení skončil mimo bránu Courtoise. Červení vybojovali míč zpět a v rámci rozehrávky si zahrál i Čech. Chelsea zvolila na úvodní minuty opatrnou taktiku.

8.

Hazard vyslal do úniku po levé straně Azpilicuetu, po jehož centru se Matič neprotlačil ke střele. Čech posléze chytil nepovedený Ivanovičův centr, rychlý výkop mu ale nevyšel a omlouvá se spoluhráčům zdviženou rukou.

9.

Cahill zastavil průnik Arsenalu za cenu riskantního, ale čistého skluzu ve vápně. Chelsea se ubránila rohovému kopu soupeře, jenže nezískala míč pod kontrolu.

10.

Blues se dostali k balonu a Diego Costa byl při postupu vpřed nedovoleným způsobem zastaven Mustafim. Chelsea z rozehrávky prakticky jen odevzdala míč obraně Arsenalu.

11.

Chelsea přišla o míč lacino na polovině hřiště, byla to obrovská hrubka Cahilla. Jeho malá domů byla příliš pomalá, ALEXIS SÁNCHEZ byl u míče jako první a chladnokrevně zakončil k levé tyči! Darovaná branka - 1:0!

14.

Kanonýři naprosto rozebrali obranu Chelsea a rázem vedou o dva góly! Iwobi přihrál doprava nabíhajícímu Bellerínovi, jenž předložil balon před odkrytou bránu THEU WALCOTTOVI. Pro něj už to byla jednoduchá úloha - 2:0!

16.

Gunners vstoupili do zápasu mnohem aktivněji než soupeř a zaslouženě vedou. První branku jim Chelsea darovala sama, druhý gól byl výsledkem nádherné kombinace.

17.

Özilovo sólo po levém křídle uťal Willian, ale Chelsea se potom nezmohla na nic víc než jen odkop na polovinu hřiště. Blues jsou stále pod tlakem domácích.

18.

Zatímco Chelsea ještě na Čecha nevystřelila, Arsenal vyslal už osm střel, z nichž hned pět mířilo na Courtoise. Gunners si hýčkají dvoubrankový náskok a kombinují na půlce.

19.

Alexis Sánchez se uvolnil na hranici šestnáctky, ale neviděl volného Walcotta a střílel vedle. Na začátku celé akce byla znovu velká chyba Chelsea v rozehrávce.

20.

Ivanovič dostal své spoluhráče do úzkých další špatnou přihrávkou na vlastní polovině. Naštěstí pro něj se z toho tentokrát Blues dostali a posunuli hru více dopředu.

21.

Tak pozor, první nebezpečná šance Chelsea! Mozkem celé akce byl Hazard, jenž si narazil v šestnáctce s Diegem Costou a přihrál doprava Willianovi. Brazilec v nadějné pozici bránu netrefil.

22.

Willian se znovu na pravé straně probojoval k balonu, ale Hazard se po jeho centru k zakončení hlavou neprocpal. Vždyť on to také není žádný vyhlášený hlavičkář. Arsenal získal míč na své kopačky.

23.

Kanté fauloval na polovině hřiště a přibrzdil přechod Arsenalu před šestnáctku Chelsea. Blues by se měli osmělit a za nepříznivého stavu začít více útočit.

24.

Protiútoky Chelsea začínají být velmi nebezpečné. Diego Costa uvolnil Williana, po jehož zpětné přihrávce ostře pálil Hazard. Do rány mu ovšem obětavě padl Koscielny.

25.

Bellerín si vyměnil balon s Alexisem Sánchezem a mířil k levé tyči. Cahill se včas sehnul a srazil prudkou ránu na rohový kop. Cazorla si jeho rozehrávku ještě jednou zopakuje.

26.

Na Cazorlův centr si naskakoval Mustafi, modrá defenziva ho ale k ohrožená Courtoise nepustila. Pokus o rychlý brejk Chelsea nevyšel, s míčem hrají Gunners.

28.

Coquelin zablokoval Kantého ránu ze střední vzdálenosti a zůstal ležet na trávníku. Na druhé straně zastavil Branislav Ivanovič (CHE) Iwobiho těsně za šestnáctkou faulem. Je z toho žlutá karta a nebezpečná standardka.

29.

Zatímco si Courtois srovnal zeď a Arsenal se chystá k rozehrávce přímého kopu, podstoupil Coquelin krátké ošetření. Brzy se přihlásí o návrat do hry.

30.

Modrá zeď přizvedla střelu Alexise Sáncheze na roh. Od rohového praporku rozehrával Özil, Chelsea si v pokutovém území poradila.

31.

Tak Coquelin nakonec nebude moci pokračovat ve hře. Francouzský fotbalista znovu usedl na trávník a na lavičce se převléká Xhaka.

32.

Tak máme tady první střídání již po půlhodině hry. Zraněného Francise Coquelina nahrazuje na hřišti Granit Xhaka. Couqelin opouští bojiště se slzami v očích.

33.

V posledních minutách už není nápor Arsenalu tak drtivý. Přeci jen bylo jasné, že Arsenal takové tempo nemůže po celý poločas vydržet. Nicméně platí, že před Čecha zatím domácí Blues příliš nepouštějí.

35.

Walcott si po Čechově výkopu u postranní čáry velmi šikovně poradil s Azpilicuetou, ale následný centr už se mu tolik nepovedl. Chelsea útočí po levém křídle.

36.

Diego Costa se pustil do souboje proti čtveřici protihráčů a míč postupem času přišel. Blues brzy získali míč do své správy, David Luiz přihrává dozadu Courtoisovi.

37.

Bellerínův přízemní centr nadělal neplechu před belgickým brankářem. Ivanovič si nakonec chladnokrevně pomohl malou domů a spolu s Courtoisem ošemetnou situaci vyřešil.

38.

Diego Costa si nezpracoval vzdušnou nabídku od Azpilicuety a prohrál osobní souboj s Mustafim. Arsenal později ale vinou nepřesnosti odevzdal míč soupeři.

39.

Fabregas otočil hru na Williana, a ten předal míč Diegu Costovi. S jeho průnikem a zakončením si poradil Koscielny a připsal si další úspěšný blok nebezpečné střely.

40.

Ou, to byla zase paráda v podání Arsenalu! Hazard s Fabregasem ztratili míč vpředu a Kanonýři pronikli do situace dva na dva. MESUT ÖZIL rozehrál na Alexise Sáncheze, míč se k němu vzduchem vrátil a německý záložník odrazil svou střelu z voleje o zem a o tyč až za Courtoise - 3:0!

43.

Obránci Chelsea jako by byli hlavami úplně někde jinde. David Luiz s Cahillem nevyřešili situaci dva na dva vůbec dobře a Özil přidal třetí gól. Navíc Arsenal zůstává hladový.

44.

Faulován byl Özil a později i Alexis Sánchez, kterého nedovoleným způsobem přejel přes nohy David Luiz. Arsenal rozehrál nakrátko a blíží se k pokutovému území.

45.

Běží poslední minuta prvního poločasu, který naprosto jednoznačně ovládl domácí Arsenal. Červení se teď ještě v závěru musejí bránit útoku Chelsea.

45+1.

V prvním poločase se nastavují dvě minuty. Hazard byl faulován Walcottem a Chelsea dostala možnost přímého kopu. Čech vyboxoval Fabregasův centr k Hazardovi, jenž pálil z voleje do boční sítě!

45+2.

Özil skončil ještě jednou v první půli na zemi po dalším faulu ze strany modrých. Zdá se, že Arsenal symbolický dohraje úvodní dějství na útočné polovině.

45+2.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

První poločas je minulostí, Emirates Stadium bouří. Arsenal nastoupil do derby zdravě motivovaný a hrál velmi aktivně. Cazorlovu střelu vyrazil Courtois, ovšem po obrovské chybě Cahilla posunul domácí do vedení Alexis Sánchez, když zakončil samostatný únik přesnou střelou. O tři minuty bylo pro Gunners ještě veseleji. Na konci úžasné kombinace Arsenalu stál Walcott, jenž zakončoval po přihrávce od Bellerína do odkryté brány.

Chelsea se osmělovala velmi pomalu a před Čecha se skoro nepodívala. V největší šanci střílel Willian z pravé strany těsně vedle. Dvě střely Chelsea zablokoval obětavý Koscielny. Po půlhodině musel zraněného Coquelina vystřídat Xhaka, pět minut před přestávkou navýšil náskok domácích Özil. Ten i s trochou štěstí překonal Courtoise po spolupráci s Alexisem Sánchezem. V nastavení ještě střílel hostující Hazard do boční sítě. Arsenal svého rivala v první půli přejel parním válcem a vede o tři góly.

Žluté karty: 0 - 1

Na Emirates Stadium vládne po poločase nadšení.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Druhá půle začala, možná trochu překvapivě, beze změn v sestavách. Arsenal zahajuje druhý poločas pozvolna a kombinuje s balonem vzadu.

47.

Je jasné, že pokud chce Chelsea pomýšlet na bodový zisk, musí co nejrychleji skórovat a dostat se do kontaktu. David Luiz se na chvilku vysunul do zálohy, ale už zase couvá zpět.

48.

Diego Costa pronikl na levé křídlo, ale nepodařilo se mu ani odcentrovat, ani vystřelit. Fabregas se musí na polovině hřiště potýkat s agresivně napadajícími hráči Arsenalu.

49.

Chelsea začala druhý poločas aktivně, ale k ohrožení Čechovy branky se prostě nemůže dostat. Možná se to změní po dlouhém výkopu Courtoise.

50.

Ne, Diego Costa si v souboji s Mustafim nápadně pomohl rukama, a to samozřejmě povoleno není. Chelsea na půlící čáře zachytila nepřesnou rozehrávku Koscielného.

51.

Blues obléhají šestnáctku Arsenalu, jenže zatím jejich hře chybí překvapivá myšlenka, nečekaný nápad. Strohá kombinace na Kanonýry neplatí.

52.

Ofsajd zastavil útočný výpad hráčů v červených dresech. Ani Chelsea nepochodila na druhé straně o moc lépe a znovu musí dozadu.

53.

Arsenal mohl definitivně rozhodnout a přidat čtvrtou branku. Walcott měl na pravé straně míle volného prostoru a byl sám před Courtoisem! Místo střely ještě centroval na hlavu Alexise Sáncheze, kterého však balon přelétl.

54.

Přihrávka Fabregase zamířila pouze do ofsajdu, ve kterém se nacházel Hazard. Italský trenér Conte si přichystal první střídání.

55.

Ze hry je stažen Césc Fabregas, kterému mnozí fanoušci Arsenalu tleskají vestoje. Na jeho místo se zařadí Marcos Alonso.

56.

Rychlý protiútok Arsenalu se zastavil až na hranici šestnáctky, odkud nedokázali domácí Courtoise zaměstnat. Obrana Chelsea byla tentokrát pozorná.

57.

Bellerín se uvolnil na pravé straně, ale obrana modrých srazila jeho centr na roh. S rohovým kopem si hosté také poradili, vysoký balon odhlavičkoval Ivanovič.

59.

Kantého přihrávka zamířila přesně na kopačky Koscielného, jenž založil bleskový protiútok. Walcott zakončoval na jeho konci přímo do rukavic Courtoise. Znovu stála na začátku akce laciná ztráta míče v podání Chelsea.

60.

Azpilicueta se prodral po pravé straně až k centru. Jenže Diego Costa se musel pro míč vracet a v těžké pozici hlavičkoval jen mimo bránu. Ani Willian už na míč nedosáhl.

61.

Arsenal si po hodině hry kontroluje tříbrankové vedení a nic nenasvědčuje tomu, že by měla Chelsea zápas ještě zdramatizovat. Azpilicuetův další centr odvrátil před Diegem Costou Koscielny.

62.

Blues dostali možnost rozehrávky přímé kopu z pravé strany. K míči se postavil Willian, ale centr byl příliš nízký a Xhaka balon bez problémů odkopl.

64.

Narážečka Cazorly s Aleixsem Sánchezem sice nevyšla, ale Chelsea se po dalším zaváhání Cahilla dostala do problémů. Cahill vše vyřešil odkopem na poslední chvíli, ale hodně se zlobí na Courtoise, že mu o soupeři na zádech nedal vědět.

65.

Arsenal ve druhém poločase zvolnil, ale on také nemá kam spěchat. Kanonýři hrají ze zabezpečené obrany a vyčkávají na brejkové šance. Útoky Chelsea troskotají na pevné obraně.

66.

Diego Costa a Willian dostali míč na Ivanoviče, který zkusil štěstí z velké dálky. Střela srbského obránce prosvištěla vysoko nad Čechovou brankou.

67.

Na lavičce Chelsea se připravuje Batshuayi, ale čas se modrým krátí. Do konce utkání v tuto chvíli zbývá ještě poslední čtvrtina. V útoku je po delší době zase Arsenal.

68.

Kanonýři drží míč na útočné polovině a je zvláštní, že nejsou pod přílišným tlakem hráčů Chelsea. Iwabi a Xhaka drží balon bez problémů ve své moci.

69.

Arsenal uhasil nebezpečí brejku Chelsea a sám se pustil do útočné akce po pravé straně. Walcottovu nebezpečnou střelu vyrazil Courtois na roh!

70.

Je tady střídání na straně Arsenalu. Alex Iwobi má pro dnešek dobojováno, nahradil ho Kieran Gibbs. Chelsea se mezitím bez potíží ubránila rohovému kopu soupeře.

71.

Trenér Conte pro tuto chvíli vyčerpal rezervoár možných změn.V rámci dvojitého střídání opustili hřiště Eden Hazard a Willian, které vystřídali Michy Batshuayi a Pedro.

73.

Alexis Sánchez přihrával do běhu střídajícímu Gibbsovi, ale nahrávku zastavil ve skluzu Ivanovič. Na opačné straně ukončil útok Chelsea exkluzivním obranným zákrokem Bellerín.

74.

Bellerín přesprintoval čerstvého Pedra a čistým skluzem ho připravil o balon. Na druhé straně odhlavičkoval po rohovém kopu Arsenalu Matič.

75.

Batshuayi odstavil u postranní čáry od míče Alexise Sáncheze a založil protiakci Chelsea. Brejk po pravé straně byl však přibrzděn křižným balonem na levé křídlo.

76.

Alexis Sánchez byl v ofsajdu, a tak může opět útočit Chelsea. Ta je v druhém poločase relativně aktivní, jenomže i tak je český brankář v bráně Gunners bez práce.

77.

Xhaka se na levé straně ukopl a zamýšlený centr poslal daleko za Courtoisovu bránu. Batshuayi nemohl doběhnout Matičovu přihrávku a balon skončil až u Čecha.

78.

Arsenal kombinoval za hranicí šestnáctky, než se Cazorla odhodlal k obloučku do pokutového území. Balon skončil v zámezí, rozehrává Courtois.

79.

Poslední střídání dnešního derby. Scénu opouští Alexis Sánchez, jenž dnes jeden gól vstřelil a na zásah Özila přihrál. Místo něj nastupuje uzdravený Olivier Giroud.

80.

Chelsea se po levém křídle protlačila až do velkého vápna a Marcos Alonso přihrával před branku. Diega Costu tam do zakončení nepustil pozorný Gibbs.

81.

Batshuayi nevybojoval rohový kop, a tak se musela Chelsea vracet pro míč hluboko na vlastní polovinu. Po faulu Xhaky rozehrávají Blues standardní situaci zleva.

82.

S centrem z levé strany si Arsenal poradil, ale k míči se napevno nedostal. Azpilicuetův pokus sice mířil k tyči, jenže tam byl připraven Čech. Osm minut před koncem to byla první střela Chelsea na branku.

83.

Diego Costa (CHE) je znám svou živelností, dnes do jeho výkonu ovšem promlouvá frustrace. Costa upadl v souboji s Koscielným, ale faul se nepískal. Španěl protestoval tak vehementně, až si vysloužil žluté potrestání.

84.

Čech musel poprvé v zápase zasahovat proti velké příležitosti Chelsea! Batshuayi na něj šel sám z pravé strany, Čech však včas vyběhl, zmenšil Belgičanovi střelecký úhel a srazil střelu na roh!

85.

Kanonýři si poradili s rohovým kopem modrých a vyrazili dopředu. Před nabíhajícím Giroudem odvrátil míč z prostoru na přední tyči ukázkovým skluzem Cahill.

87.

Chelsea se nepřestává snažit a kombinací se na útočné polovině lehce posouvá dopředu. Jenomže už jí to nebude pár minut před koncem zápasu nic platné.

88.

Monreal pronikl po levé straně, zpracoval si přihrávku od Xhaky a odcentroval do vápna. Marcos Alonso odehrál míč hlavou raději na rohový kop.

89.

Na Emirates Stadium se už začíná oslavovat čtvrté ligové vítězství Arsenalu v řadě. Kanonýři zlomí špatnou bilancí z ligových zápasů proti Chelsea a téměř po pěti letech svého největšího rivala porazí.

90.

Rozběhla se poslední minuta utkání a Arsenal v poklidu kombinuje na útočné polovině. Uvidíme, kolik minut nastaví hlavní rozhodčí Oliver.

90+1.

Zápas bude trvat ještě tři minuty. Na obrazu hry se stále nic nemění. Gunners hrají s balonem okolo půlící čáry a Chelsea jako by už rezignovala na jakýkoliv odpor.

90+2.

Giroud se nedokázal přes Ivanoviče protlačit ke střele a Courtois pokryl odražený balon. Cazorla kombinuje na levém křídle s Özilem.

90+3.

Batshuayi to měl proti třem obráncům Arsenalu těžké, navíc si ani nedokázal zpracovat vzdušný pas. Šanci na závěrečný útok nejspíše dostane Arsenal.

90+4.

Utkání skončilo.

Londýnské derby končí, Arsenal si ve druhém poločase pohlídal komfortní náskok a diváci na Emirates Stadium už další branku neviděli. Walcott v dobré střelecké pozici ještě přihrával na Alexise Sáncheze, který ale k míči nedoskočil. V závěrečných minutách předvedl jediné dva zákroky v zápase také Čech, jenž překazil největší šanci Chelsea ve druhé půli včasným vyběhnutím. Arsenal zvítězil počtvrté v řadě, Chelsea v lize přemohl poprvé od konce října 2011.

Arsenal se ziskem tří bodů rázem posunul na třetí místo za Manchester City a Tottenham. Chelsea zůstává osmá. Kanonýři se v dalším kole představí v neděli 2. října na hřišti Burnley, Blues si zahrají v sobotu 1. října v Hullu.

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký večer.