Běsnící fanoušci v Brazílii: Vytrhané sedačky a dělobuchy. Policie evakuovala stadion

Lukáš Caha Lukáš Caha
9. 12. 2019 18:48
Sestup slavného brazilského klubu Cruzeiro vyvolal mezi fanoušky nevídané nepokoje. Jeho poslední utkání v nejvyšší soutěži musela dokonce předčasně ukončit policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Za stavu 2:0 pro hostující Palmeiras začala v útrobách stadionu bouchat pyrotechnika a na hrací plochu přilétlo i několik vytržených sedaček. Utkání tak skončilo předčasně v pětaosmdesáté minutě, čímž byl definitivně zpečetěn sestup klubu do nižší soutěže. 

Na tribunách však po závěrečném hvizdu zhoustla atmosféra ještě více a kvůli trvajícím výtržnostem byli povoláni těžkooděnci se slzným plynem. Policie nejprve odvedla hráče do bezpečí a následně evakuovala celý stadion. 

Cruzeiro nebude hrát příští rok první ligu vůbec poprvé ve své 98leté historii. Za tu dobu získal čtyři ligové tituly, šest Brazilských pohárů a dva jihoamerické Poháry osvoboditelů. V této sezoně se na lavičce vystřídali čtyři trenéři během pěti měsíců. 

 

Právě se děje

před 17 minutami

Mistr světa ve skeetu Nýdrle je nejlepším českým střelcem roku

Nejlepšími českými střelci roku 2019 jsou brokaři. Svazovou anketu vyhrál mistr světa ve skeetu Tomáš Nýdrle před evropským šampionem v téže disciplíně Jakubem Tomečkem. V kategorii juniorů těsně zvítězil juniorský světový šampion ve skeetu Daniel Korčák. Do hlasování se zapojilo 44 členů výkonného výboru a trenérů Českého střeleckého svazu.

Jednatřicetiletý Nýdrle prožil životní sezonu, ve které poprvé vybojoval individuální medaile na velké světové akci. Skončil druhý na Evropských hrách v Minsku a pak získal světový titul na šampionátu v italském Lonatu. To se před tím žádnému českému skeetaři nepovedlo. Ve stejném italském městě v září pomohl českému družstvu k obhajobě evropského titulu. Tomeček si z ME odvezl double, protože tam poprvé vybojoval evropské individuální zlato.

Za oběma skeetaři skončil v domácí anketě nejlepší světový střelec z libovolné malorážky Filip Nepejchal. Stříbrný medailista z mistrovství Evropy a vítěz tří závodů Světového poháru včetně finále v čínském Pchu-tchienu obsadil navíc těsně za Korčákem druhé místo mezi juniory.

Talentem roku byla vyhlášena bronzová medailistka z juniorského mistrovství světa v trapu Zina Hrdličková, šestnáctiletá dcera olympijského vítěze z Barcelony 1992 Petra Hrdličky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy