Vaclík vychytal nulu a se Sevillou vede tabulku. Matějů v Itálii poprvé asistoval

15. 9. 2019 23:15
Fotbalisté Sevilly s českým reprezentačním gólmanem Tomášem Vaclíkem zvítězili ve 4. kole španělské ligy na hřišti Alavésu 1:0 a bez porážky vedou tabulku o bod před Atléticem Madrid.
Tomáš Vaclík v dresu FC Sevilla
Tomáš Vaclík v dresu FC Sevilla | Foto: Milan Kammermayer

Fotbalisté Sevilly s reprezentačním gólmanem Tomášem Vaclíkem ve 4. kole španělské ligy zvítězili na hřišti Alavésu 1:0 a bez porážky vedou tabulku o bod před Atléticem Madrid. Vaclík potřetí v sezoně udržel čisté konto, v dnešním utkání nečelil přímé střele na branku.

O jediný gól zápasu se ve 37. minutě postaral Joan Jordán přesnou ranou z přímého kopu. Domácí mohli v nastavení vyrovnat, ale volný Joselu ve velké šanci hlavou přestřelil.

Andaluský tým vyhrál v Alavésu poprvé od prosince 2001. Deportivo utrpělo první porážku v novém ročníku La Ligy.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Alavés - FC Sevilla 0:1 (37. Jordán), Eibar - Espaňol Barcelona 1:2 (58. Ramis - 76. Ferreyra, 79. Granero), Vigo - Granada 0:2 (45.+6 Sánchez, 54. Herrera), Valladolid - Pamplona 1:1 (65. Hervías - 81. Ibáňez), Betis Sevilla - Getafe 1:1 (73. Joaquín z pen. - 15. Mata z pen.).

Matějů v Serii A asistoval při prohře Brescie 3:4 s Boloňou

Obránce Brescie Aleš Matějů si v italské fotbalové lize připsal premiérovou asistenci, jeho tým však ve 3. kole doma neudržel dvoubrankové vedení nad Boloňou a v oslabení prohrál 3:4. Za nováčka odehrál závěrečnou půlhodinu Jaromír Zmrhal. Na lavičce hostů, kteří poskočili na druhé místo tabulky, zůstal další český záložník Ladislav Krejčí.

Matějů v 19. minutě připravil druhý gól Alfredu Donnarummovi. Pak snížil Mattia Bani, ale Andrea Cistana těsně před pauzou zvýšil na 3:1 pro Brescii. Situaci pak domácím výrazně zkomplikoval Daniele Dessena, když byl začátku druhé půle vyloučen po druhé žluté kartě.

Boloňa ožila a přesilovku zužitkovala třemi brankami. Mezi 56. a 60. minutou se trefili veterán Rodrigo Palacio se střídajícím Andreou Polim a deset minut před koncem dokonal obrat Riccardo Orsolini.

Bergamo před svou premiérou v Lize mistrů zvítězilo na hřišti Janova 2:1 díky gólu Duvána Zapaty z páté minuty nastavení. Atalanta bodovala už v sedmém venkovním ligovém utkání v řadě, čímž vyrovnala klubový rekord z roku 1992.

Zapata, který v minulém ročníku pomohl Bergamu k třetímu místu 23 góly a byl druhým nejlepším střelcem italské ligy, se zasloužil také o úvodní branku zápasu. Po hodině hry ho na malém vápně podrazil jeho bratranec v dresu Janova Cristián Zapata a sudí po konzultaci s videem nařídil penaltu, kterou proměnil další Kolumbijec Luis Muriel.

Domácí odpověděli rovněž z pokutového kopu v první minutě nastavení poté, co Berat Djimsiti nedovoleně zastavil Christiana Kouamého. Poslední slovo měl Zapata, který se trefil krásně zpoza velkého vápna do horního rohu branky. Po třech kolech má na kontě tři góly.

AS Řím doma přestřílel Sassuolo 4:2 a připsal si první výhru v ligové sezoně. Už v první půli se za domácí prosadili Bryan Cristante, Edin Džeko, Henrik Mchitarjan a Justin Kluivert. Po změně stran zmírnil porážku hostů dvěma zásahy Domenico Berardi.

Vedení ztratilo Lazio Řím, které prohrálo na stadionu Spalu Ferrara 1:2. V 17. minutě otevřel skóre Ciro Immobile z penalty, po hodině hry však odpověděl Andrea Petagna a v nastavení rozhodl o první výhře Spalu v sezoně Jasmin Kurtič.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

Brescia - Boloňa 3:4 (10. a 19. Donnarumma, 42. Cistana - 36. Bani, 56. Palacio, 60. Denswil, 80. Orsolini), FC Janov - Bergamo 1:2 (90.+1 Criscito z pen. - 64. Muriel z pen., 90.+5 Zapata), Parma - Cagliari 1:3 (58. Barillá - 23. a 39. Ceppitelli, 77. Simeone), Spal Ferrara - Lazio Řím 2:1 (63. Petagna, 90.+2 Kurtič - 17. Immobile z pen.), AS Řím - Sassuolo 4:2 (12. Cristante, 19. Džeko, 22. Mchitarjan, 33. Kluivert - 53. a 72. Berardi), Hellas Verona - AC Milán 0:1 (68. Piatek z pen.).

Hoffenheim s Kadeřábkem doma podlehl 0:3 Freiburgu

Fotbalisté Hoffenheimu s českým reprezentantem Pavlem Kadeřábkem ve 4. kole německé ligy doma podlehli 0:3 Freiburgu, který překvapivě drží třetí místo v tabulce o bod za vedoucím Lipskem. Druhý je o skóre soupeř Slavie ve skupině Ligy mistrů Dortmund.

Freiburg poslal do vedení v 11. minutě Christian Günter, ještě před pauzou zvýšil Janik Haberer a v 59. minutě uzavřel skóre třetí brankou Nils Petersen po Günterově přihrávce. Kadeřábek měl v první půli dvě dobré šance, ale nejprve ho vychytal brankář Alexander Schwolow a pak český obránce hlavičkoval těsně vedle. Hoffenheim podruhé za sebou nedal gól a je třináctý se čtyřmi body.

Schalke po obratu zvítězilo na hřišti Paderbornu 5:1 a patří mu šestá příčka. Domácí nováček je v tabulce předposlední s jedním bodem. Cauly sice poslal Paderborn do vedení už v osmé minutě, do přestávky však odpověděl Salif Sané a druhý poločas už patřil týmu z Gelsenkirchenu. Dvakrát se prosadil Amine Harit, po gólu dali Suat Serdar a střídající Ahmed Kutucu.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Hoffenheim - Freiburg 0:3 (11. Günter, 38, Haberer, 59. Petersen), Paderborn - Schalke 1:5 (8. Cauly - 71. a 85. Harit, 33. Sané, 49. Serdar, 83. Kutucu).

Arsenal ztratil vedení s posledním Watfordem a remizoval 2:2

Fotbalisté Arsenalu v 5. kole anglické ligy na hřišti posledního Watfordu neudrželi dvoubrankové poločasové vedení a remizovali 2:2. "Kanonýři" tak nevyužili šanci poskočit na třetí místo tabulky a jsou sedmí.

Arsenal byl v prvním poločase hodně efektivní. Ve 21. minutě Sead Kolašinac vybídl Pierre-Emericka Aubameyanga a ten střelou z otočky otevřel skóre. Po půl hodině hry gabonský útočník přidal druhý gól zblízka ze snadné pozice, kterou mu připravil Ainsley Maitland-Niles.

Druhý poločas však hosté nezvládli. Vše odstartoval velkou chybou obránce Sokratis Papastathopulos, jehož rozehrávku vystihl Gerard Deulofeu a Tom Cleverley v 53. minutě propálil brankáře Bernda Lena. Watford z velké převahy v 81. minutě vyrovnal. Stoper David Luiz v pokutovém území podkopnul Roberta Pereyru a ten penaltu sám proměnil. Arsenal už remízu s vypětím sil ubránil.

Watford, který londýnského soupeře přestřílel v poměru 31:7, při obnovené premiéře trenéra Quiqueho Sáncheze Florese získal teprve druhý bod v aktuální sezoně Premier League.

Ve druhém dnešním zápase Everton prohrál v Bournemouthu 1:3. Dva góly vstřelil útočník Callum Wilson, jednou se za domácí prosadil Ryan Fraser. Na průběžných 1:1 vyrovnal Dominic Calvert-Lewin.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Watford - Arsenal 2:2 (53. Cleverley, 81. Pereyra z pen. - 21. a 32. Aubameyang), Bournemouth - Everton 3:1 (23. a 72. Wilson, 67. Fraser - 44. Calvert-Lewin).

Novák dal v turecké lize gól, ale Trabzonspor doma jen remizoval

Český fotbalista Filip Novák vstřelil první gól v sezoně turecké ligy, ale Trabzonspor ve 4. kole doma dvakrát ztratil vedení a s Genclerbirligi remizoval 2:2. Tým z Trabzonu nevyžili šanci posunout se na druhé místo a je v tabulce osmý s jednou výhrou a třemi nerozhodnými výsledky.

Novák v 17. minutě otevřel skóre umístěnou hlavičkou a zaznamenal druhou soutěžní branku aktuálního ročníku. Tu první dal reprezentační obránce pražské Spartě v srpnové odvetě 3. předkola Evropské ligy.

Krátce před přestávkou vyrovnal Bogdan Stancu. V 57. minutě Alexander Sorloth z penalty vrátil Trabzonsporu náskok, jenže hosté ztrátu i podruhé dotáhli a v 84. minutě stanovil konečný výsledek Stéphane Sességnon.

Turecká fotbalová liga - 4. kolo:

Trabzonspor - Genclerbirligi 2:2 (za domácí gól Novák), Ankaragücü - Malatyaspor 0:4, Rizespor - Göztepe 0:0, Denizlispor - Konyaspor 0:1.

Francouzská fotbalová liga - 5. kolo:

Nantes - Remeš 1:0 (69. Coulibaly), St. Etienne - Toulouse 2:2 (45. a 56. Hamouma - 15. Gradel z pen., 24. Leya), Monako - Marseille 3:4 (17. z pen. a 27. Ben Yedder, 75. Keita - 38. a 66. Benedetto, 41. Germain, 61. Payet).