Inter se naladil na Slavii výhrou nad Udine, za hosty čekal na šanci český megatalent

14. 9. 2019 23:11
Fotbalisté Interu Milán se před úterním zápasem Ligy mistrů proti pražské Slavii vyhoupli do čela italské ligy.
Fotbalista Interu Milán Matteo Politano v utkání proti Udine
Fotbalista Interu Milán Matteo Politano v utkání proti Udine | Foto: Reuters

V třetím kole porazili doma Udine 1:0 a udrželi stoprocentní bilanci. Z prvního místa sesadili mistrovský Juventus, který remizoval na hřišti Fiorentiny 0:0 a poprvé ztratil body.

Inter uspěl i díky situaci z 35. minuty, kdy De Paul uštědřil mimo hru pohlavek Candrevovi a byl vyloučen. Domácí využili přesilovku na konci první půle, podruhé v sezoně se trefil hlavou Sensi.

Udine se v deseti na gólovou odpověď nezmohlo. Záložník Antonín Barák se dostal do hry v 70. minutě, kdy vystřídal Jajala. Na lavičce poraženého celku seděl poprvé v Serii A také Jan Kubala, devatenáctiletý záložník považovaný za jednu z největších nadějí českého fotbalu.

Inter nastoupil v sestavě: Handanovič - Godín, De Vrij, Škriniar - Candreva, Barella (46. Gagliardini), Brozovič, Asamoah - Politano (79. Sánchez), Sensi - Lukaku (64. Martínez).

V dresu Fiorentiny se poprvé od příchodu z Bayernu Mnichov objevil v základní sestavě křídelník Franck Ribéry a odehrál 69 minut. Ani on ani na druhé straně obhájce titulu s hvězdným Cristianem Ronaldem se ale branky nedočkali.

Juventus počtvrté v řadě nevyhrál venkovní utkání v Serii A, které následovalo po reprezentační pauze. Fiorentina si připsala první ligové body v sezoně a ukončila čtyřzápasovou šňůru porážek proti "Staré dámě".

Neapol porazila 2:0 Sampdorii Janov díky zásahům Driese Mertense, český reprezentant Jakub Jankto nebyl u hostů vůbec v nominaci na zápas.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

Fiorentina - Juventus Turín 0:0, Neapol - Sampdoria Janov 2:0 (13. a 67. Mertens), Inter Milán - Udine 1:0 (44. Sensi).