Tottenham vyřídil Stoke čtyřmi góly a je druhý. Hattrickem se blýskl Kane

26. 2. 2017 16:30
Kohouti v jediném nedělním utkání anglické Premier League řádili. A především útočník Harry Kane.
Harry Kane slaví svůj hattrick proti Stoke.
Harry Kane slaví svůj hattrick proti Stoke. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu deklasovali v 26. kole anglické ligy Stoke 4:0 a posunuli se na druhé místo tabulky, na vedoucí Chelsea ztrácejí "Kohouti" deset bodů. Útočník Harry Kane vstřelil hattrick, poslední gól přidal Dele Alli.

Tottenham potvrdil, že se mu na domácím hřišti daří: v této sezoně na stadionu White Hart Lane dosud neprohrál a inkasoval pouze pět gólů.

Kane otevřel skóre ve 14. minutě a oslavil jubilejní 100. gól v klubové kariéře. Navíc šlo o 20. soutěžní branku v sezoně, což se anglickému reprezentantovi povedlo potřetí za sebou. Na druhé straně mohl vyrovnat Crouch, jeho střelu zblízka ale zneškodnil Lloris.

Možnost na vstřelení branky měl v 27. minutě Vertonghen, obránce Tottenhamu však trefil břevno. Pak už ale znovu úřadoval Kane. Nejprve překonal gólmana Granta tvrdou střelou zpoza šestnáctky a o chvíli později skóroval z přímého kopu, k čemuž mu dopomohla teč bránícího hráče.

Kane vstřelil v posledních devíti soutěžních zápasech tři hattricky a se 17 zásahy se posunul do čela tabulky střelců k Sánchezovi z Arsenalu a evertonskému Lukakuovi. V závěru poločasu se navíc ukázal jako schopný asistent, když po úniku předložil míč ve vápně Allimu a ten zvýšil na 4:0. "Kohouti" vstřelili čtyři góly v prvním dějství v Premier League po pěti letech.

Po změně stran už tolik šancí k vidění nebylo. V 73. minutě znovu zakončoval Kane, Grant ale jeho pokus jednou rukou vyrazil.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Tottenham - Stoke 4:0 (14., 32. a 37. Kane, 45.+1 Alli).

Utkání Manchester City - Manchester United bylo odloženo kvůli finále Ligového poháru.