"Tottenham? Tak to ne," odmítl brankář fandu. Příznivci Arsenalu pro něj chtějí sochu

Marek Janoš Marek Janoš
20. 6. 2022 20:03
Fotbalista Matt Turner si v Arsenalu ještě ani nekopl do míče, a už si získal srdce červeno-bílých fanoušků. Letní akvizice kanonýrů na sebe totiž upozornila po posledním zápase svého týmu New England Revolution.
Matt Turner v brance New England Revolution, týmu zámořské Major League Soccer.
Matt Turner v brance New England Revolution, týmu zámořské Major League Soccer. | Foto: Reuters

Dohoda je upečená, přestup je hotový. Po jarním účinkování v MLS přestupuje americký brankář Matt Turner poprvé ve své kariéře do Evropy. Vyhlédl si ho Arsenal a podepsal s ním tříletou smlouvu.

O tom, jak to chodí v Evropě, má ale sedmadvacetiletý brankář dobré povědomí. Včetně věčné rivality mezi londýnskými celky Tottenhamem a Arsenalem.

Po posledním zápase za New England se vydal Turner podél tribun a fanouškům podepisoval nabízené suvenýry. Jakmile ovšem přišel ke klukovi v dresu Tottenhamu, zarazil. "Ou, tak to ne," ukázal na jeho triko a pokračoval rozdávat podpisy dál. Když se příznivec slovně bránil, Turner jen dodal směrem k dresu Tottenhamu: "Odporné."

Video neuniklo fanouškům Arsenalu, kteří jej hromadně sdíleli. "Už teď je pro mě legenda," napsal jeden z nich na Twitter. "Postavte mu sochu," dodal další.

Brankář americké reprezentace je tak miláčkem fanoušků, a to se ještě ani nepřipojil k týmu. Naopak lze očekávat, že na Tottenhamu jej s otevřenou náručí nepřivítají.

 

Právě se děje

Další zprávy