"Tottenham? Tak to ne," odmítl brankář fandu. Příznivci Arsenalu pro něj chtějí sochu

Marek Janoš Marek Janoš
20. 6. 2022 20:03
Fotbalista Matt Turner si v Arsenalu ještě ani nekopl do míče, a už si získal srdce červeno-bílých fanoušků. Letní akvizice kanonýrů na sebe totiž upozornila po posledním zápase svého týmu New England Revolution.
Matt Turner v brance New England Revolution, týmu zámořské Major League Soccer.
Matt Turner v brance New England Revolution, týmu zámořské Major League Soccer. | Foto: Reuters

Dohoda je upečená, přestup je hotový. Po jarním účinkování v MLS přestupuje americký brankář Matt Turner poprvé ve své kariéře do Evropy. Vyhlédl si ho Arsenal a podepsal s ním tříletou smlouvu.

O tom, jak to chodí v Evropě, má ale sedmadvacetiletý brankář dobré povědomí. Včetně věčné rivality mezi londýnskými celky Tottenhamem a Arsenalem.

Po posledním zápase za New England se vydal Turner podél tribun a fanouškům podepisoval nabízené suvenýry. Jakmile ovšem přišel ke klukovi v dresu Tottenhamu, zarazil. "Ou, tak to ne," ukázal na jeho triko a pokračoval rozdávat podpisy dál. Když se příznivec slovně bránil, Turner jen dodal směrem k dresu Tottenhamu: "Odporné."

Video neuniklo fanouškům Arsenalu, kteří jej hromadně sdíleli. "Už teď je pro mě legenda," napsal jeden z nich na Twitter. "Postavte mu sochu," dodal další.

Brankář americké reprezentace je tak miláčkem fanoušků, a to se ještě ani nepřipojil k týmu. Naopak lze očekávat, že na Tottenhamu jej s otevřenou náručí nepřivítají.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy