Starý dobrý kanonýr Messi. Hvězda čtyřmi góly rozdrtila Eibar a Barca vede ligu

Aktualizováno 22. 2. 2020 22:57
Lionel Messi zařídil čtyřmi góly ve 25. kole španělské fotbalové ligy Barceloně výhru nad Eibarem 5:0.
Lionel Messi slaví jeden ze čtyř gólů v síti Eibaru
Lionel Messi slaví jeden ze čtyř gólů v síti Eibaru | Foto: Reuters

Posunul tím obhájce titulu na první místo, protože Real Madrid nečekaně prohrál na hřišti Levante a zaostává o dva body.

Argentinský útočník už během prvního poločasu stihl třetí hattrick v této ligové sezoně a v čele střelecké tabulky má na kontě už 18 zásahů. Kanonádu zahájil parádní sólovou akcí na konci první čtvrthodiny. Druhý gól přidal po přesné Vidalově přihrávce a při třetím se pohotově dostal k odraženému míči. Další dorážku předvedl tři minuty před koncem a debakl hostů završil Brazilec Arthur.

Real utrpěl teprve druhou porážku v tomto ligovém ročníku. Stejně jako v říjnu na Mallorce se tak stalo na půdě týmu, kde by to nikdo nečekal. Hosty přiváděl k zoufalství svými zákroky brankář Abarisketa a vítězný gól vstřelil jedenáct minut před koncem Morales. Tým Levante vyhrál teprve druhý z posledních sedmi ligových zápasů.

Celta Vigo porazila předposlední Leganés 1:0, přestože hrála od 21. minuty v deseti bez vyloučeného Chorvata Bradariče. Souboj dvou týmů ze dna tabulky rozhodl v 62. minutě Aspas.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Vigo - Leganés 1:0 (62. Aspas), FC Barcelona - Eibar 5:0 (14., 37., 40. a 87. Messi, 89. Arthur), San Sebastian - Valencie 3:0 (12. Merino, 45.+1. Monreal, 48. Januzaj), Levante - Real Madrid 1:0 (79. Morales).

1. FC Barcelona 25 17 4 4 62:29 55
2. Real Madrid 25 15 8 2 46:17 53
3. Getafe 24 12 6 6 36:22 42
4. San Sebastian 24 12 4 8 42:31 40
5. Atlético Madrid 24 10 10 4 25:17 40
6. FC Sevilla 24 11 7 6 31:25 40
7. Villarreal 24 11 5 8 42:32 38
8. Valencie 25 10 8 7 35:37 38