Burnley zašláplo květinku sebevědomí Liverpoolu, Klopp se o půli pohádal

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 1. 2021 12:11
Trenér fotbalistů Liverpoolu Jürgen Klopp vzal na sebe čtvrteční překvapivou domácí porážku 0:1 s Burnley v anglické lize a neúspěch označil za silný políček. Podle německého kouče úřadující mistři momentálně nemyslí na boj o titul.
Jürgen Klopp a brankář Alisson hledají novou květinku sebevědomí
Jürgen Klopp a brankář Alisson hledají novou květinku sebevědomí | Foto: Reuters

Utkání 18. kola na stadionu Anfield rozhodl v 83. minutě proměněnou penaltou Ashley Barnes. Liverpool v Premier League doma nebodoval poprvé od dubna 2017 po sérii 68 zápasů bez porážky.

"Pořádná, masivní rána do tváře. Vysvětlení je snadné - zodpovědnost za to nesu já. Hodně jsme drželi míč a vytvořili si šance, ale nedokázali je dotáhnout. Proto byl zápas otevřený a pak soupeř dostal penaltu. (Brankář) Alisson mi řekl, že se soupeře nedotkl, ale já to neviděl, takže nevím," uvedl Klopp v televizním rozhovoru s BBC Sport.

Liverpool v anglické lize popáté za sebou nezvítězil a v posledních čtyřech zápasech navíc neskóroval. "Reds" po polovině soutěže ze čtvrtého místa tabulky ztrácejí šest bodů na vedoucí Manchester United. "Teď si nedokážeme představit boj o titul. Bylo by hloupé o něm mluvit," konstatoval Klopp.

Domácí proti Burnley vyprodukovali 27 střel, což je maximum Liverpoolu v aktuální ligové sezoně, přesto mizérii v koncovce neprotrhli. "Bylo skoro nemožné prohrát tenhle duel, ale my to dokázali. Naše finální rozhodování není správné. Když něco nefunguje, musíte se snažit o to tvrději, častěji, déle. Je to moje vina, musíme dělat lepší rozhodnutí," prohlásil bývalý trenér Mohuče a Dortmundu.

Připustil, že prodlužující se šňůra bez vstřelené branky pro jeho tým začíná být psychicky náročná. "Lidé se diví, že hráči nejsou plni sebevědomí, když v minulé sezoně vyhráli tohle a tamto. Ale sebevědomí je jako malá květinka, na kterou teď někdo očividně šlápl. Musíme najít novou květinu a také najdeme. Ale proti Burnley to nestačilo," dodal Klopp.

Že sebevědomí poněkud trápí i samotného Kloppa se přitom ukázalo o poločasové přestávce. Německý trenér se při odchodu do kabin dostal do slovní potyčky s koučem Burnley Seanem Dychem. 

Co přesně si Dyche s Kloppem řekli už mikrofony bohužel nezachytily. A o mnoho sdílnější nebyl ani jeden z aktérů incidentu. "Prostě jsme si řekli pár věcí. Nijak to nevybočovalo z norem, prostě jen dva trenéři, co bojují za svůj tým. Na tom není nic špatného," prohlásil po zápase Dyche. 

 

Právě se děje

Další zprávy