Schick přišel na hřiště a Sampdoria rozhodla janovské derby

11. 3. 2017 22:57
Jedinou branku derby vstřelil v italské Serii A kolumbijský útočník Luis Muriel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Janov - Fotbalisté Sampdorie zdolali v italské lize v derby FC Janov 1:0. Rozhodující branku zaznamenal v 71. minutě Luis Muriel. Útočník Patrik Schick odehrál za vítězný tým závěrečných 23 minut.

Sampdoria vyhrála obě ligová derby v sezoně, což se naposledy jednomu z janovských celků povedlo v roce 2011. Tehdy byl úspěšnější FC. Sampdorii se podobný kousek podařil poprvé od ročníku 1959/60.

Po dvaceti minutách měl FC dvě větší šance, pokusy Simeoneho i Pinilly ale zneškodnil gólman Viviano. Na druhé straně až po změně stran zahrozil Muriel, jeho střela však skončila na břevně. Kolumbijský útočník trefil brankovou konstrukci popáté v sezoně, pouze Džeko z AS Řím zaznamenal ještě o jednu takovou střelu více.

V 71. minutě už Muriel mířil přesněji a po soupeřově zaváhání v rozehrávce otevřel skóre. S deseti góly je nejlepším střelcem Sampdorie. V 80. minutě se do zakončení dostal také Schick, míč však poslal přímo na brankáře Lamannu.

Sampdoria prožívá povedené období. Z posledních sedmi zápasů jich pět vyhrála a dva skončily nerozhodně.