10. 9. 2017 14:09
Ve Španělsku pokračuje dalšími zápasy třetí kolo La Ligy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Madrid  - Fotbalisté San Sebastianu vyhráli na hřišti La Coruni 4:2 a i po třetím zápase španělské ligy zůstali stoprocentně úspěšní. Bodově se díky tomu dotáhli v tabulce na vedoucí Barcelonu.

Hráči San Sebastianu si nemohli přát lepší začátek utkání - ve 3. minutě zakončil rychlou akci nohejbalovým volejem Juanmi a minutu nato se trefil zpoza vápna Asier Illaramendi. Snížení zařídil ve 27. minutě dalším umístěným volejem domácí útočník Adrian.

Deportivo se dočkalo vyrovnání krátce po poločasové pauze. Florin Andone využil Adrianova přiťuknutí a zblízka překonal Rulliho. Hosté ale ke konci svého soupeře zatlačili a strhli výsledek zpět na svou stranu. V 83. minutě umístil po rohovém kopu balon do sítě patičkou střídající Diego Llorente a o tři minuty později pojistil vítězství Realu Sociedad znovu Illaramendi.

San Sebastian drží s devíti body ze tří zápasů druhé místo o skóre za Barcelonou. La Coruňa prohrála i druhé domácí utkání v sezoně a zůstává v dolní polovině tabulky.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

La Coruňa - San Sebastian 2:4 (27. Adrian, 50. Andone - 4. a 86. Illaramendi, 3. Juanmi, 83. Llorente), Bilbao - Girona 2:0 (25. Muniain, 53. Aduriz), Vigo - Alavés 1:0 (34. M. Gomez), Villarreal - Betis Sevilla 3:1 (32. Bacca, 61. Castillejo, 77. Ünal - 10. León).

před 18 minutami

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.