Salah porušil pravidla, na bratrově svatbě v Egyptě chytil covid. Klopp ho brání

mar mar
21. 11. 2020 10:30
Mohamed Salah měl být největší hvězdou Liverpoolu v důležitém zápase s Leicesterem. Jenže egyptský kanonýr během reprezentační pauzy nakazil koronavirem a bude v neděli trenérovi Jürgenu Kloppovi proti lídru Premier League chybět.
Mohamed Salah
Mohamed Salah | Foto: Reuters

Zprávu obdržel Kloppův realizační tým ve chvíli, kdy je kádr rozbombardovaný na cucky. Dost možná mu bude chybět celá obranná čtveřice. Na delší dobu jsou zranění klíčoví obránci Virgil van Dijk, Trent Alexander-Arnold, zraněný je Joe Gomez a zdravotní potíže má i Andrew Robertson. K tomu budou chybět záložníci Jordan Henderson, Thiago Alcantara, Fabinho. A navíc ještě Salah.

Osmadvacetiletý útočník se už vrátil z reprezentačního srazu Egypta do Anglie, ale kvůli pozitivním testům na koronavirus bude nejméně dva týdny mimo hru. Média si všímají hlavně okolností, za jakých se nejlepší střelec týmu před důležitým utkáním nakazil.

Přes doporučení a pravidla daná Premier League i klubem se doma Salah zúčastnil svatby svého bratra, na níž se pravděpodobně nakazil. "Jsem s ním po celou dobu v kontaktu, mluvíme spolu hodně," uvedl Klopp.

K návštěvě svatby se trenér Reds příliš vyjadřovat nechtěl. "Není důvod, proč bych o tom měl mluvit veřejně. To, o čem se bavím se svými hráči, je jenom mezi mnou a jimi," dodal.

Klopp se rozpovídal o letní narozeninové oslavě svého kamaráda v Německu. Ten kvůli němu dokonce přesunul termín na dobu, kdy se trenér mezi sezonami vracel z Anglie domů. Na poslední chvíli se ale "Kloppo" rozhodl z oslavy omluvit. "Bylo to sice venku a v té době to bylo v Německu povoleno, ale rozhodl jsem se, že nepůjdu. Moje rozhodnutí."

"To byla ale jen jedna událost. V jiných zemích a v jiných událostech na vás je větší tlak okolí. Navíc bratrova svatba, to je velká věc," zastal se Salaha. Zároveň přiznal, že klíčový útočník mu bude v neděli proti Leicesteru rozhodně chybět.

"Někdy to prostě nevyjde. Teď to máme kvůli zraněním těžké, to je fakt. Zbytek je ale mezi mnou a Mohamedem," odmítl porušení pravidel dále rozebírat.

Svůj tým připravuje především na zkušeného střelce Jamieho Vardyho. Ten má v probíhajícím ročníku Premier League na svém kontě osm ligových branek a je na děleném prvním místě v počtu gólů v soutěži.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 48 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 51 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy