Souček a Coufal mezi nejlepšími. West Hamu ale vládne překvapivé jméno

av av
17. 11. 2020 14:18
Britský server Football.London hodnotil fotbalisty West Hamu United za výkony v první pětině letošního ročníku Premier League. Co napsal o Tomáši Součkovi a Vladimíru Coufalovi a jaké známky čeští reprezentanti obdrželi?
West Ham United slaví branku na Anfield Road
West Ham United slaví branku na Anfield Road | Foto: Reuters

West Ham United z osmi úvodních zápasů anglické ligy vytěžil jedenáct bodů. To by za normálních okolností nebyla žádná sláva, nicméně Kladiváři se museli popasovat s abnormálně těžkým losem.

Souboje s nejlepšími ostrovními týmy zvládli se ctí a položili dobrý základ k vyšším ambicím, než byl loňský tuhý boj o záchranu. 

Hned několik fotbalistů Hammers udělalo na ostrovech velký dojem a bezpochyby k takovým patří i dva čeští reprezentanti, Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Podívejte se, jak je hodnotí redaktoři magazínu Football.London.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Střety mezi policií a Palestinci v Jeruzalémě si vyžádaly desítky zraněných

Izraelská policie se v pondělí opět střetla u mešity Al-Aksá v Jeruzalémě s palestinskými věřícími. Podle zpravodaje agentury AFP je na místě mnoho zraněných, podle palestinských zdrojů jde o desítky lidí.

Policisté proti Palestincům podle agentury AP použili slzný plyn a zábleskové granáty. Palestinci na policisty házeli kameny a další předměty.

Podle sdělení policie Palestinci z komplexu mešity Al-Aksá házeli kameny na přilehlou silnici. Podle Palestinců strážnici do komplexu mešity hodili zábleskové granáty a desítky lidí utrpěly zranění.

Na místě je podle AFP mnoho zraněných a městem se rozléhá houkání sirén. Policie podle agentury při zásahu použila pogumované projektily.

Dnes Izrael slaví svátek Den Jeruzaléma, který připomíná obsazení východní části města Izraelem za šestidenní války v roce 1967. Izrael připojil východní Jeruzalém ke zbytku města a celé jej nyní označuje za svou metropoli. Je to v rozporu s mezinárodním právem a Palestinci stále chtějí, aby byl východní Jeruzalém hlavním městem jejich budoucího státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy