Ronaldo ukončil gólový půst a Manchester United porazil Brighton

15. 2. 2022 23:18

Cristiano Ronaldo ukončil letošní střelecký půst a v dohrávce 18. kola anglické fotbalové ligy přispěl k vítězství Manchesteru United 2:0 nad Brightonem. Portugalský útočník tvrdou střelou z hranice velkého vápna v 51. minutě potrestal chybu hostů v rozehrávce a prvním gólem od 30. prosince, devátým v sezoně, zlomil nerozhodný stav. Čekal na něj šest zápasů, nejdéle od roku 2009.

Krátce poté po další chybě dostal červenou kartu obránce Dunk po faulu na unikajícího Elangu a Brighton pokračoval v deseti. Manchester United vedení udržel, a to i díky tomu, že Moderova střela skončila jen na břevně, v sedmé nastavené minutě pak zpečetil výsledek Fernandes.

Tým Ralfa Rangnicka naplno bodoval po dvou remízách a posunul se na čtvrté místo tabulky o dva body před West Ham. Brighton prohrál v Premier League poprvé od poloviny prosince a po sedmi zápasech, v tabulce zůstal devátý.