Podezřele dobře upravené hvězdy. Čerstvé sestřihy vadí německým kadeřníkům

ČTK ČTK
12. 1. 2021 19:20
Němečtí kadeřníci protestují proti tomu, že fotbalisté i v době uzávěry kvůli koronaviru vypadají podezřele dobře upravení.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | Foto: Reuters

Agentura AP uvádí, že národní asociace kadeřníků a barberů kvůli tomu napsala otevřený dopis prezidentovi Německého fotbalového svazu Fritzovi Kellerovi. Podle kadeřníků mají mnozí fotbalisté čerstvý sestřih, i když salony jsou už od 16. prosince uzavřeny.

Vzhledem k přísným koronavirovým pravidlům v Německu týkajícím se návštěv domácností je většina lidí odsouzena buď k mírně zanedbanému vzhledu, nebo k riskantním amatérským úpravám účesu.

Odborníkům tak nemohlo uniknout, že elitní fotbalisté mají "zvýrazněné pěšinky, vlasy na krku a spáncích vyholené na několik milimetrů a čisté kontury. Tedy účesy, které dokážou vytvořit pouze profesionálové s profesionálním vybavením". Podle asociace kadeřníků tak účesy fotbalistů napomáhají k tomu, že se lidé snaží holiče přesvědčit, aby je ostříhali pokoutně navzdory zákazu, například doma.

Loni v červnu dostali hráči Dortmundu Jadon Sancho a Manuel Akanji za to, že se doma nechali stříhat kadeřníkem bez roušky, pokutu od vedení německé ligy.

 

Právě se děje

Další zprávy