Lecjaks před titulem neutekl, o LM si zahrají Pekhart i Hloušek. Podívejte se na evropské šampiony

Sport Sport
21. 5. 2018 16:02
Podívejte se v přehledné grafice na nové šampiony předních evropských soutěží.

🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆 #MY7H #FinoAllaFine #ForzaJuve

Příspěvek sdílený Juventus Football Club (@juventus),

Juventus

Prohlídku ligových šampionů můžeme začít v Itálii, kde se z velikých rozhodlo nejpozději. Titul nakonec slaví počtvrté v řadě Juventus, který sice na jaře trochu tápal, ale druhá Neapol jeho zaváhání využít nedokázala.

Do základní skupiny Ligy mistrů vedle nich přímo postoupily ještě AS Říma  Lazio, které v dramatickém nedělním duelu nakonec přetlačilo Inter.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

Další zprávy