Manchester United zaváhal na hřišti outsidera, Arsenal nasázel Leedsu čtyři góly

14. 2. 2021 20:11
Fotbalisté Manchesteru United remizovali s předposledním West Bromwichem 1:1 a znovu ztratili na městského rivala City v boji o čelo anglické ligy. Na druhém místě jsou pozadu o sedm bodů a "Citizens" mají ještě zápas k dobru.
Manchester United inkasuje gól, který ho připravil o vítězství na stadionu West Bromwiche | Foto: Reuters

West Bromwich se ujal překvapivého vedení už po 83 vteřinách hry, kdy se prosadil ze vzduchu Mbaye Diagne. Krátce před pauzou "nohejbalově" srovnal nejlepší střelec United Bruno Fernandes, svou čtvrtou asistenci v tomto měsíci si připsal krajní bek Luke Shaw.

Fernandes se během 38 ligových zápasů za "Rudé ďábly" podílel na 38 brankách (22 gólů, 16 asistencí), lepší bilanci má v klubové historie pouze Andy Cole (33 gólů, 13 asistencí).

Další trefu už ale favorit nepřidal, a tak United ztratili body počtvrté z posledních pěti ligových zápasů. West Bromwich čeká na výhru šest utkání a na nesestupové pásmo ztrácí 12 bodů.

Arsenal si poradil díky hattricku Pierra-Emericka Aubameyanga 4:2 s nováčkem Leedsem. Aubameyang nastoupil od začátku zápasu po téměř měsíci a svůj návrat do základní sestavy oslavil ve velkém stylu.

Gabonský útočník otevřel skóre ve 13. minutě střelou na přední tyč a druhou trefu přidal z pokutového kopu. Hattrick završil po změně stran hlavou, kdy zvýšil už na 4:0, navíc překonal metu 200 branek vstřelených v některé z pěti nejprestižnějších evropských lig.

Leeds dokázal pouze zkorigovat zásluhou Pascala Struijka a Héldera Costy a v tabulce přepustil "Kanonýrům" desátou pozici. Arsenal v lize naplno uspěl po třech zápasech.

Southampton podlehl doma 1:2 Wolverhamptonu a poprvé v historii prohrál šest ligových utkání v řadě. Obrat dokonal v 66. minutě vítěznou trefou Pedro Neto. "Vlci" oplatili soupeři čtvrteční vyřazení z Anglického poháru.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

West Bromwich - Manchester United 1:1 (2. Diagne - 44. Fernandes), Arsenal - Leeds 4:2 (13., 41. z pen. a 47. Aubameyang, 45. Bellerín - 58. Struijk, 69. Costa), Southampton - Wolverhampton 1:2 (25. Ings - 53. Neves z pen., 66. Neto), Everton - Fulham 0:2 (48. a 65. Maja).

Frankfurt natáhl úspěšnou sérii

Fotbalisté Frankfurtu prodloužili svou neporazitelnost v německé lize na deset zápasů. Ve 21. kole si poradili doma 2:0 s Kolínem nad Rýnem.

Frankfurtu zařídili prodloužení úspěšné série trefami v druhém poločase Obite Evan N'Dicka a André Silva. Portugalský útočník dal v novém roce už devět branek, nikdo v pěti elitních evropských ligách nemá lepší bilanci.

Kolín nad Rýnem je čtrnáctý, Frankfurt se posunul na třetí místo. Na něm vystřídal o skóre Wolfsburg, který sice pošesté v řadě neinkasoval, ale přišel o pětizápasovou vítěznou sérii a doma jen remizoval bez branek s Mönchengladbachem.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 2:0 (57. Silva, 79. N'Dicka), Wolfsburg - Mönchengladbach 0:0.

Jankto pomohl Sampdorii k vítězství

Jakub Jankto pomohl Sampdorii Janov v 22. kole italské fotbalové ligy k domácímu vítězství 2:1 nad Fiorentinou. Český záložník nastoupil v základní sestavě a odehrál 65 minut.

Sampdorii poslal do vedení v 31. minutě svým třetím gólem ze čtyř zápasů Keita Baldé, vzápětí ale vyrovnal Dušan Vlahovič. Rozhodnutí přinesla až trefa střídajícího Fabia Quagliarelly ze 71. minuty. Osmatřicetiletý útočník se 92. ligovým gólem za janovský celek dostal na druhé místo klubových tabulek.

Do čela tabulky se po výhře 3:1 nad Laziem, ke které přispěl dvěma góly Romelu Lukaku, vyšvihl Inter Milán. Na dosud vedoucího rivala AC, který prohrál v sobotu se Spezií, má náskok jednoho bodu.

Lukaku se prosadil nejprve z penalty a krátce před pauzou prostřelil gólmana Pepeho Reinu z otočky podruhé. Belgický kanonýr se 16. gólem v sezoně dotáhl na nejlepšího střelce Serie A Cristiana Ronalda z Juventusu.

Brankář Interu Samir Handanovič překonal po Javieru Zanettim jako druhý cizinec hranici 500 zápasů v italské lize, čisté konto v jubilejním utkání mu ale pokazil šťastnou tečí v 62. minutě střídající Gonzalo Escalante. Vzápětí znovu uklidnil "nerazzurri" po Lukakuově přihrávce Lautaro Martínez a Lazio přišlo o šestizápasovou vítěznou sérii.

AS Řím zdolal na svém hřišti 3:0 Udine, dva góly dal záložník Jordan Veretout, jenž otevřel skóre v páté minutě přesnou hlavičkou a druhý zásah přidal v 25. minutě z pokutového kopu. Francouzský záložník prožívá gólově nejvydařenější sezonu v kariéře, v 21 ligových zápasech se prosadil už devětkrát. V nastavení přidal pojistku střídající Pedro.

Bergamo uspělo na hřišti osmnáctého týmu tabulky Cagliari, jediný gól vstřelil v 90. minutě Luis Muriel. Osmifinalisté Ligy mistrů vyhráli po dvou zápasech.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

Inter Milán - Lazio Řím 3:1 (22. z pen a 45. Lukaku, 64. Martínez - 61. Escalante), AS Řím - Udine 3:0 (5. a 25. z pen. Veretout, 90.+3 Pedro), Cagliari - Bergamo 0:1 (90. Muriel), Sampdoria Janov - Fiorentina 2:1 (31. Keita, 71. Quagliarella - 37. Vlahovič), Crotone - Sassuolo 1:2 (26. Ounas - 14. Berardi, 49. Caputo z pen.).

Kroos řídil vítězství Realu

Fotbalisté Realu Madrid vyhráli v 23. kole španělské ligy 2:0 nad Valencií a vrátili se na druhé místo tabulky. "Bílý balet" ztrácí pět bodů na vedoucí Atlético, které má dva zápasy k dobru.

Gólem a asistencí se na třetím vítězství Realu v řadě podílel Toni Kroos. Německý záložník nejprve připravil Karimu Benzemovi pozici pro přesný technický obstřel z hranice vápna a později se sám prosadil z podobné vzdálenosti.

Real oplatil "Netopýrům" porážku z úvodního vzájemného duelu sezony a vrátil se o tři body před Barcelonu, která má ale zápas k dobru. Valencie je v neúplné tabulce dvanáctá.

San Sebastian uspěl díky gólu Alexandera Isaka 1:0 na půdě Getafe. Baskický celek se posunul na páté místo před Villarreal, který podlehl 1:2 Betisu Sevilla.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Real Madrid - Valencie 2:0 (12. Benzema, 42. Kroos), Getafe - San Sebastian 0:1 (30. Isak), Levante - Pamplona 0:1 (74. Budimir), Villarreal - Betis Sevilla 1:2 (65. Moreno z pen. - 45. Fekir, 52. Emerson).

Pekhart dal 15. gól v sezoně

Tomáš Pekhart pomohl Legii Varšava v 17. kole polské fotbalové ligy gólem k remíze 1:1 na hřišti Bialystoku. Český útočník si 15. trefou v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců.

Obě branky v utkání padly z pokutového kopu. Nejprve se prosadil ve čtvrté minutě druhý nejlepší ligový střelec Jesús Imaz a v 18. minutě stejným způsobem vyrovnal Pekhart.

V dresu Bialystoku odehrál celý zápas další český fotbalista Martin Pospíšil, jeho spoluhráč Tomáš Přikryl kvůli zranění v nominaci chyběl.

Legia ztratila body ve třetím z posledních čtyř utkání a na druhém místě ztrácí dva body na první Pogon Štětín. Bialystok je na šesté pozici.

Polská fotbalová liga - 17. kolo:

Bialystok - Legia Varšava 1:1 (za hosty gól Pekhart), Plock - Lech Poznaň 1:0.

16. Mielec 15 3 5 7 17:28 14

Poznámka: Cracovii Krakov bylo odečteno 5 bodů za korupci v sezoně 2003/2004.

Francouzská fotbalová liga - 25. kolo:

Monaco - Lorient 2:2 (48. z pen. a 90.+3 Ben Yedder - 7. z pen. a 62. Moffi), Angers - Nantes 1:3 (33. Mangani z pen. - 4. Simon, 7. Louza z pen., 86. Bamba), Dijon - Nimes 0:2 (76. Ripart, 87. Eliasson), Mety - Štrasburk 1:2 (17. Delaine - 33. a 84. Thomasson), Rennes - St. Etienne 0:2 (27. Bouanga, 71. Nordin), Lille - Brest 0:0, Bordeaux - Marseille 0:0.

1. Lille 25 16 7 2 42:15 55
2. Paris St. Germain 25 17 3 5 57:15 54
3. Lyon 25 15 7 3 51:22 52
4. Monaco 25 15 4 6 52:37 49
5. Rennes 24 10 8 6 31:26 38
6. Lens 25 10 7 8 35:34 37
7. Mety 25 9 8 8 29:24 35
8. Montpellier 25 10 5 10 41:45 35