Manchester City porazil Everton a je druhý. Tottenham má pod Contem první výhru

21. 11. 2021 19:48
Fotbalisté Manchesteru City zvítězili ve 12. kole anglické ligy doma nad Evertonem 3:0 a vrátili se na druhé místo tabulky. Obhájci mistrovského titulu ztrácejí na vedoucí Chelsea tři body. Tottenham na svém stadionu zdolal Leeds po obratu 2:1 a v soutěži poprvé vyhrál pod novým trenérem Antoniem Contem.
Míč je v síti, Raheem Sterlin právě poslal Manchester City v utkání s Evertonem do vedení | Foto: Reuters

Hráči City měli od začátku převahu, ale dlouho zahazovali šance. Až ve 44. minutě Cancelo "šajtlí" za obranu vyslal do úniku Sterlinga a ten zblízka překonal spoluhráče z anglické reprezentace Pickforda. Šestadvacetiletý křídelník tak stylově oslavil svůj 300. zápas v Premier League.

Domácí favorité ovládli i druhý poločas. V 55. minutě zvýšil Rodri výstavní ranou po odraženém míči a v závěru uzavřel skóre Silva střelou zblízka. Everton protáhl ligovou šňůru bez vítězství na šest utkání a patří mu 11. příčka.

Leeds v první půli nedovolil Tottenhamu jedinou střelu na branku a ve 44. minutě ho poslal do vedení James. Londýnský tým se ale po přestávce zvedl. Nejprve v 58. minutě vyrovnal Höjbjerg a za dalších 11 minut otočil stav Reguilón. Conteho svěřenci si polepšili na sedmé místo, Leeds je v tabulce až sedmnáctý těsně nad sestupovým pásmem.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

Manchester City - Everton 3:0 (44 Sterling, 55. Rodri, 86. Silva), Tottenham - Leeds 2:1 (58. Höjbjerg, 69. Reguilón - 44. James).

Neapol poprvé padla, šlágr vyhrál Inter

Fotbalisté Interu Milán ve šlágru 13. kola italské ligy doma zdolali Neapol 3:2. Obhájci titulu připravili lídrům tabulky první porážku v tomto ročníku Serie A a upevnili si třetí místo. Neapol zůstává v čele o skóre před AC Milán, Inter na nejlepší dvojici ztrácí čtyři body.

Na San Siru se jako první trefil v 17. minutě hostující Zieliňski, ale Inter ještě v prvním poločase skóre otočil. Calhanoglu vyrovnal z penalty a těsně před pauzou Perišič překlopil vedení na stranu domácích. Po hodině hry zvýšil Martínez na 3:1, Neapol už pouze zmírnila prohru gólem Mertense ze 78. minuty.

AS Řím zvítězil na hřišti FC Janov 2:0 a uspěl po dvou porážkách za sebou. Nepovedenou premiéru zažil na domácí lavičce trenér Andrij Ševčenko. Oba góly dal osmnáctiletý náhradník Felix Afena-Gyan v závěrečné desetiminutovce.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Inter Milán - Neapol 3:2 (25. Calhanoglu z pen., 44. Perišič, 61. Martínez - 17. Zieliňski, 78. Mertens), Sassuolo - Cagliari 2:2 (37. Scamacca, 52. Berardi z pen. - 40. Keita Baldé, 56. Joao Pedro z pen.), Boloňa - Benátky 0:1 (61. Okereke), Salernitana - Sampdoria Janov 0:2 (40. vlastní Di Tacchio, 43. Candreva), FC Janov - AS Řím 0:2 (82. a 90.+4 Afena-Gyan).

Real vede tabulku

Fotbalisté Realu Madrid ve 14. kole španělské ligy vyhráli v Granadě 4:1 a vrátili se na první místo. "Bílý balet" vede neúplnou tabulku o bod před San Sebastianem, který doma remizoval bez branek s Valencií a v La Lize neprohrál potřinácté za sebou.

Realu v úvodních 25 minutách zařídili dvoubrankové vedení Asensio s Nachem po dvou Kroosových přihrávkách. Granada ještě před pauzou snížila díky Suárezově trefě.

Madridský favorit ale po změně stran nepřipustil překvapení a přidal další dva góly. V 56. minutě se prosadil Vinícius Júnior a čtvrt hodiny před koncem uzavřel skóre Mendy. Ještě předtím dostal červenou kartu domácí Monchu.

San Sebastianu zkomplikoval cestu za případnou výhrou Elustondo vyloučením v 76. minutě. Domácí stoper dostal rovnou červenou kartu za nakopnutí Wasse, který ho předtím fauloval. Valencie venku nezvítězila popáté v řadě a je desátá.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Getafe - Cádiz 4:0 (7. Olivera, 60. Cuenca, 81. Ünal, 90.+4 Mata), Granada - Real Madrid 1:4 (34. Suárez - 19. Asensio, 25. Nacho, 56. Vinícius Júnior, 76. Mendy), Elche - Betis Sevilla 0:3 (12. Juanmi, 24. Willian José z pen., 27. Fekir), San Sebastian - Valencie 0:0.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Freiburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (34. Lindström, 43. Kostič), Mohuč - Kolín nad Rýnem 1:1 (41. Burkardt - 47. Özcan).

1. Bayern Mnichov 12 9 1 2 41:13 28
2. Dortmund 12 9 0 3 30:18 27
3. Freiburg 12 6 4 2 18:11 22
4. Leverkusen 12 6 3 3 25:17 21
5. Union Berlín 12 5 5 2 19:17 20
6. Wolfsburg 12 6 2 4 14:14 20
7. Lipsko 12 5 3 4 23:13 18
8. Mohuč 12 5 3 4 16:12 18