Manchester City porazil Brighton a je zpátky v čele, Arsenal vyhrál na Chelsea

20. 4. 2022 22:55
Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize porazili 3:0 Brighton a stále vedou tabulku s náskokem jednoho bodu před Liverpoolem. V londýnském derby uspěl Arsenal, který si poradil 4:2 s Chelsea.
Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe | Foto: Reuters

City mělo od začátku převahu, ale prosadilo se až po přestávce. Skóre zápasu otevřel v 54. minutě Rijád Mahriz, chvíli na to se trefil Phil Foden a v závěru přidal třetí branku obhájců titulu Bernardo Silva.

Na výhře Arsenalu se dvěma góly podílel Eddie Nketiah. Nejprve ve 13. minutě poslal hosty do vedení, poté po divokém prvním poločase, který skončil 2:2, přidal třetí gól "Kanonýrů". Výhru v nastavení z penalty zpečetil Bukayo Saka.

Arsenal si připsal první vítězství po sérii tří porážek a v tabulce mu patří pátá příčka. Londýnský celek se však bodově dotáhl na Tottenham na čtvrtém místě, které zaručuje start v Lize mistrů.

Anglická fotbalová liga:

18. kolo: Everton - Leicester 1:1 (90.+3 Richarlison - 5. Barnes).

25. kolo: Chelsea - Arsenal 2:4 (17. Werner, 32. Azpilicueta - 13. a 57. Nketiah, 27. Smith Rowe, 90.+2 Saka z pen.).

30. kolo: Newcastle - Crystal Palace 1:0 (33. Almirón), Manchester City - Brighton 3:0 (54. Mahriz, 65. Foden, 82. Silva).

1. Manchester City 32 24 5 3 75:20 77
2. Liverpool 32 23 7 2 83:22 76
3. Chelsea 31 18 8 5 66:27 62
4. Tottenham 32 18 3 11 56:38 57
5. Arsenal 32 18 3 11 49:39 57
6. Manchester United 33 15 9 9 52:48 54
7. West Ham United 33 15 7 11 52:43 52
8. Wolverhampton 32 15 4 13 33:28 49