Lewandowski už vystrkuje růžky. Dvěma góly pomohl k výhře Barcelony nad Valladolidem

28. 8. 2022 21:51
Fotbalisté Barcelony potvrdili ve 3. kole španělské ligy roli favorita a doma porazili Valladolid jednoznačně 4:0. Robert Lewandowski stejně jako v minulém kole vstřelil dvě branky a vede po třech kolech tabulku střelců soutěže. Getafe doma uhrálo bezbrankovou remízu s Villarrealem.
Sergi Roberto slaví gól Barcelony
Sergi Roberto slaví gól Barcelony | Foto: Reuters

Real vedl od 12. minuty, kdy se trefil Vinícius Júnior, ale těsně před koncem prvního poločasu vyrovnal Joselu. Po přestávce nejprve Benzemovi neuznali gól pro ofsajd, ale v 88. minutě už se nejlepší fotbalista Evropy za uplynulou sezonu mohl radovat. Po Rodrygově centru poslal míč zblízka do sítě.

V dlouhém nastavení dostal domácí brankář Lecomte červenou kartu za faul na Ceballosu a mezi tyče musel obránce Cabrera. V desáté přidané minutě dostal Benzema možnost zahrávat volný kop a kapitánovi Espaňolu v brance nedal šanci. Stoprocentní je vedle Realu už jen Betis Sevilla.

Barcelona porazila Valladolid ve všech šesti posledních vzájemných duelech a tým z Katalánska tuto sérii prodloužil. Velký podíl na tom měl Lewandowski, který ve 24. minutě akrobaticky zakončil centr Raphinhy. Druhý gól přidal před koncem poločasu Pedri po přihrávce Dembélého.

Francouzský útočník zaznamenal další asistenci v 65. minutě, kdy našel průnikovou přihrávkou Lewandowského, který zakončil překvapivě patou, a díky teči hostujícího obránce Fernándeze skončil míč v brance. Polský útočník mohl zkompletovat hattrick v úplném závěru, jeho střelu ale Matip vyrazil na břevno, od něhož se míč odrazil přímo k Sergimu Robertovi, který stanovil konečné skóre zápasu.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Getafe - Villarreal 0:0, FC Barcelona - Valladolid 4:0 (24. a 65. Lewandowski, 43. Pedri, 90.+2 Roberto), Espaňol Barcelona - Real Madrid 1:3 (43. Joselu - 88. a 90.+10 Benzema, 12. Vinícius Júnior).

1. Real Madrid 3 3 0 0 9:3 9
2. Betis Sevilla 3 3 0 0 6:1 9
3. FC Barcelona 3 2 1 0 8:1 7
4. Villarreal 3 2 1 0 5:0 7
5. Pamplona 3 2 0 1 4:2 6
6. San Sebastian 3 2 0 1 3:4 6
7. Mallorca 3 1 1 1 3:2 4
8. Bilbao 2 1 1 0 1:0 4