Real vyhrál i druhý ligový zápas, ve Vigu dal čtyři branky

20. 8. 2022 23:57
Fotbalisté Realu Madrid vyhráli i druhý zápas v sezoně španělské ligy. Na hřišti Celty Vigo zvítězili 4:1. Podruhé uspěly také Betis Sevilla, který vyhrál na Mallorce 2:1, a Pamplona, jež doma porazila Cádiz 2:0. Ve všech třech zápasech hráči proměnili po dvou pokutových kopech.
Vinicius Junior a Luka Modrič z Realu Madrid slaví branku v síti Celty Vigo
Vinicius Junior a Luka Modrič z Realu Madrid slaví branku v síti Celty Vigo | Foto: Reuters

Real Madrid se ujal vedení ve 14. minutě, kdy po ruce Tapii v pokutovém území proměnil penaltu Benzema. Celta však záhy odpověděla, tentokrát zahrál ve vlastním vápně rukou Militao a Aspas rovněž nezaváhal.

Před koncem poločasu šel Real opět do vedení, Modričova střela ze střední vzdálenosti skončila v pravém horním rohu branky.

Domácí se i po poločase snažili s favoritem držet krok, v 56. minutě ale poslal Modrič do samostatného úniku Viníciuse Júniora a brazilský útočník šanci využil.

Další z rychlých protiútoků proměnil Valverde, který zvýšil na 4:1. Pátý gól mohl vzápětí přidat Benzema, na brankáře Marchesína ale nevyzrál. Skóre se už nezměnilo ani tři minuty před koncem, kdy další penaltu neproměnil Hazard.

V Pamploně padaly branky pouze z penalt. Fotbalisté Osasuny využili obě příležitosti a po výhře nad Sevillou zůstávají doma stále neporažení.

Tři ze čtyř branek Pamplony v této sezoně padly z pokutového kopu, každý gól měl na svědomí jiný střelec. Na Orozovu úspěšnou penaltu z prvního zápasu navázali Ávila a García. Cádiz na první gól stále čeká.

Betis zvítězil na Mallorce také díky penaltám. První z nich byla nařízena již v 9. minutě a Inglesias se z jedenácti metrů nemýlil. Mallorca v druhém poločase vyrovnala, hlavou se prosadil kosovský útočník Muriqi. Poslední slovo měli hosté, v 73. minutě se Inglesias opět trefil z penalty a rozhodl.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Pamplona - Cádiz 2:0 (37. Ávila z pen., 78. García z pen.), Mallorca - Betis Sevilla 1:2 (57. Muriqi - 9. z pen. a 72. z pen. Iglesias), Celta Vigo - Real Madrid 1:4 (23. Aspas z pen. - 14. Benzema z pen., 41. Modrič, 56. Vinícius Júnior, 66. Valverde)

1. Real Madrid 2 2 0 0 6:2 6
2. Betis Sevilla 2 2 0 0 5:1 6
3. Pamplona 2 2 0 0 4:1 6
4. Vallecano 2 1 1 0 2:0 4
5. Atlético Madrid 1 1 0 0 3:0 3
Villarreal 1 1 0 0 3:0 3
7. San Sebastian 1 1 0 0 1:0 3
Valencie 1 1 0 0 1:0 3