Krejčí a Matějů byli v italské lize u porážek svých týmů

29. 9. 2019 17:03

Fotbalisté Neapole zdolali v 6. kole italské ligy nováčka Brescii 2:1 a částečně odčinili překvapivou středeční domácí porážku s Cagliari. Za hosty nastoupil v 68. minutě český obránce Aleš Matějů, jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce.

V základní sestavě Boloně se poprvé v sezoně objevil Ladislav Krejčí, ani jeho tým ale nebodoval a prohrál 0:1 na hřišti Udine. O výsledku rozhodl po Larsenově centru hlavou Stefano Okaka.

V Neapoli si už ve 13. minutě seběhl na Callejonovo přiťuknutí Dries Mertens a potvrdil, že se mu v zápasech proti nováčkům italské ligy daří. Ve dvacátém takovém utkání zaznamenal 21. gól. Krátce před pauzou vstřelil nakonec rozhodující branku hlavou Kostas Manolas. V 67. minutě už jen snížil prvním gólem v novém klubu někdejší hráč Manchesteru City nebo obou milánských velkoklubů Mario Balotelli. Neapol dál drží čtvrté místo v tabulce.

V 6. kole uspěly oba římské kluby. Lazio si poradilo 4:0 s Janovem, který zůstává na sestupové pozici. Jedním gólem se na tom podílel útočník Ciro Immobile a s pěti brankami se dotáhl na čelo tabulky střelců Serie A. AS Řím porazil díky gólu Edina Džeka z 56. minuty nováčka Lecce.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Neapol - Brescia 2:1 (13. Mertens, 45.+4 Manolas - 67. Balotelli), Lazio Řím - FC Janov 4:0 (7. Milinkovič-Savič, 40. Radu, 59. Caicedo, 78. Immobile), Lecce - AS Řím 0:1 (56. Džeko), Udine - Boloňa 1:0 (27. Okaka),

18:00 Cagliari - Hellas Verona,

20:45 AC Milán - Fiorentina.

1. Inter Milán 6 6 0 0 13:2 18
2. Juventus Turín 6 5 1 0 11:5 16
3. Bergamo 6 4 1 1 15:9 13
4. Neapol 6 4 0 2 15:10 12
5. AS Řím 6 3 2 1 11:9 11
6. Lazio Řím 6 3 1 2 11:4 10