Kouč Holoubek do Ružomberoku nechtěl. Názor změnil po třech dnech ve sklípku

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 6. 2018 17:03
Bývalý kouč Sparty a Liberce se ve středu vrátil do strahovského areálu jako trenér slovenského týmu.
David Holoubek.
David Holoubek. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Kouč David Holoubek s asistentem Jiřím Jarošíkem původně odmítli nabídku vést fotbalisty Ružomberoku a názor změnili až poté, co vyrazili na třídenní odpočinek do vinného sklípku. Noví trenéři slovenského klubu se dnes vrátili do strahovského tréninkového areálu Sparty, v níž dlouhou dobu působili, a jejich svěřenci uhráli s letenským favoritem v přípravě cennou remízu 0:0.

"Měli jsme nějaké nabídky z Česka, ale prostě se nám nějak líbil Ružomberok. Já to neumím ani popsat. Bylo to dobré jednání, chtěli jen nás, furt nás chtěli dokola, furt nás přesvědčovali. Bylo to příjemné jednání s těmi lidmi, padli jsme si asi do oka," řekl novinářům Holoubek.

"Paradoxně my jsme to nejprve odmítli a oni nám řekli, tak si nechte ještě tři dny a jeďte si odpočinout. Tak jsme s Jirkou zajeli do sklípku na tři dny, pak jsme se vrátili v neděli ze sklípku takoví nevyspalí a řekli jsme si, že do toho jdeme. To je takový příběh k tomu," smál se osmatřicetiletý kouč.

Nabídky mu zvedly náladu po rozpačitém konci v Liberci, kde po zimním příchodu vydržel jarní část sezony a po konečném šestém místě se s ním Slovan rozloučil. "To bylo dobré, trošku mi to zvedlo ego po tom Liberci," podotkl Holoubek.

Nad angažmá v Ružomberoku váhal pouze kvůli vzdálenosti. "O pauze jsme s Jirkou vůbec neuvažovali. Jsme ještě mladí a baví nás to. Rodina a vzdálenost, to je jediné, co bylo otazníkem. Furt to mně a Jirkovi šrotovalo v hlavě," uvedl Holoubek. "Aspoň teď se dostanu na chvíli za rodinou, když jsme s Ružomberokem v Čechách," dodal kouč.

Návrat do tréninkového areálu Sparty, kde dlouhá léta vedl mládež a krátce působil i jako kouč A-týmu, si užil. "Vždy se sem těším. Pracoval jsem tu 12 let a znám tu v podstatě všechny lidi. Rád se s nimi pozdravím. Mám to tu rád, všichni vědí, že jsem sparťan," řekl Holoubek.

"Přijel jsem trochu s obavami, protože ti sparťanští hráči jsou skvělí. Tak si člověk říká, abychom hlavně tady nedostali kotel. Ale zvládli jsme to dneska hodně slušně," pochvaloval si.

Cenná remíza může jeho nový tým hodně povzbudit v další přípravě, kterou nyní tráví na soustředění v Česku. "Teď 14 dní pracujeme fakt hodně na taktice a ono to přineslo i ovoce. Ti kluci pak tomu začnou věřit, to je skvělé. Podali celkem i slušný výkon," řekl Holoubek.

Za cíl dostal skončit ve slovenské lize do šestého místa. "Mančaft je pracovitý, jsou v něm hodně techničtí hráči, kteří nemají bránění v krvi, s tím je malinko problém. Je to taková zajímavá směsice, práce nás hodně baví. Malinko se trápíme v proměňování šancí. Nějakého útočníka by to chtělo a krajního obránce. A byli bychom spokojeni," uvedl Holoubek.

Ružomberok podle něj pošilhává po útočné posile shodou okolností právě ze Sparty. "Jednáme pořád, jednáme 24 hodin denně. Potřebujeme útočníka. Jeden je ze Sparty a jinak je to z druhé ligy v Česku," dodal.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 38 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy