"Obrovské trauma" italské hvězdy. V domě ji připadli ozbrojení lupiči

ČTK ČTK
24. 10. 2020 12:17
Bývalý italský fotbalový reprezentant Luca Toni se stal ve svém domě terčem ozbrojené loupeže. Třiačtyřicetiletý mistr světa z roku 2006 potvrdil informace kolující na sociálních sítích na svém účtu na instagramu. Nikomu z rodiny se při incidentu nic nestalo.
Luca Toni (Hellas Verona) slaví branku v síti AC Milán
Luca Toni (Hellas Verona) slaví branku v síti AC Milán | Foto: Reuters

"Chtěl bych potvrdit, že jsem byl ve čtvrtek večer mezi 19:30 a 21:30 přepaden třemi lupiči v lyžařských maskách, kteří měli zbraně," uvedl vyhlášený kanonýr Fiorentiny, Bayernu Mnichov, Juventusu či Verony.

"Nejdůležitější je, že je moje rodina ok, nikomu z nás neublížili, i když to samozřejmě zanechalo obrovské trauma a velký strach. Je smutné, že si ti zločinci odnesli věci, které mají sentimentální hodnotu," dodal.

Případem se zabývá police, která na místo přijela těsně po činu. "Nejspíš je zavolal někdo ze sousedů, kterým bylo podezřelé auto před domem," podotkl Toni, jemuž patří v historickém pořadí italských střelců s 322 góly čtvrté místo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy