Urážel Kamara papeže? Oslavy Rangers vyšetřuje policie, přisadil si i Tvrdík

Sport Sport
17. 5. 2021 19:05
Na sociálních sítích se šíří kontroverzní video z bouřlivých oslav fotbalistů Rangers, kteří si o víkendu pojistili celosezónní neporazitelnost v domácí soutěži. Urážky samotného papeže vyšetřuje skotská policie.
Glen Kamara (vpravo) v derby mezi Rangers a Celticem.
Glen Kamara (vpravo) v derby mezi Rangers a Celticem. | Foto: Reuters

Na záběrech jsou křepčící hráči týmu z Glasgow, mezi nimi i Glen Kamara, tedy fotbalista, který po vzájemném duelu v osmifinále Evropské ligy obvinil slávistického obránce Ondřeje Kúdelu z rasismu.

Slavící fotbalisté zpívají známou píseň Sweet Caroline, ovšem s upraveným textem, v němž se objevuje urážlivé spojení "Fuck the Pope", vycházející z výrazného náboženského kontextu, který je nedílnou součástí rivality mezi Celticem a Rangers.

Fanoušci Celticu jsou katolíci, příznivci Rangers zase protestanti.

"O videu, na kterém hráči Rangers během sobotních oslav údajně používají sektářské výrazy, víme. Nyní vše vyhodnocujeme," uvedla skotská policie v oficiálním prohlášení. Objevují se i názory, že může jít o podvrh.

Záběry hráčů Rangers vulgárně urážejících hlavu katolické církve způsobily ve Skotsku poprask a na sítích to schytává zejména finský reprezentant Kamara, kterého nyní spousta fanoušků označuje za pokrytce.

"Vidím tam Glena Kamaru? To je ten, kdo obvinil někoho z rasismu a pak zpívá rasistické urážky? Pokrytec a rasista," napsal jeden z fanoušků na Twitter.

Video v pondělí sdílel i předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. "Myslím, že otázku věrohodnosti svědectví (Glena Kamary, pozn. red.) čas celkem názorně objasnil. Svět by byl skvělý, kdyby se vše měřilo stejnými kritérii," napsal.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy