Další brutální scény z Glasgowa. Fanoušci Rangers řádili, nechyběly kopance do hlavy

Sport Sport
17. 5. 2021 7:46
Oslavy prvního titulu skotských šampionů po deseti letech se v podání fanoušků fotbalistů Glasgow Rangers zvrhly v nechutné bitky. Zakročit musela policie.
Foto: Reuters

Příznivci v barvách Rangers se po sobotním vítězství 4:0 nad Aberdeenem v posledním kole skotské ligy vydali na George Square, hlavní náměstí Glasgowa, kde hodlali oslavit celkově 55. titul a také to, že jako druhý klub v historii prošli nejvyšší skotskou soutěží bez prohry.

Jenže slavnostní nálada se brzy změnila a místo oslav nastoupily brutální bitky mezi fanoušky. Na záběrech jsou vidět i scény, kdy jeden příznivec napadl druhého pěstmi zezadu a poté, co skončil na zemi, do něho další kopali včetně zásahů do hlavy.

Bitky fanoušků Rangers | Video: Youtube.com

Na jiném místě zase udeřil jiný fanoušek druhého do hlavy skleněnou lahví…

Na místo výtržností musela být přivolána policie, i ta se však stala terčem násilností. Fanoušci Rangers na muže zákona házeli světlice či plastové zábrany.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy