Inter nestačil v derby na AC Milán, soupeř Plzně podlehl 2:3

3. 9. 2022 20:22
Fotbalisté AC Milán zvítězili v pátém kole italské Serie A nad Interem Milán 3:2. Derby o lombardskou metropoli dvěma góly rozhodl útočník Rafael Leao.
Fotbalista Interu Denzel Dumfries v hádce se soupeři z AC Milán
Fotbalista Interu Denzel Dumfries v hádce se soupeři z AC Milán | Foto: Reuters

Úvodní branku utkání zaznamenal v 21. minutě hostující Brozovič a o sedm minut později vyrovnal Leao. Útočník AC si poté připsal asistenci na Giroudův gól na 2:1 v 54. minutě.

Šest minut na to Leao zvýšil na 3:1, ale zápas vzápětí zdramatizoval po třech minutách na hřišti střídající Džeko. Víc už ale Inter, jeden ze soupeřů Plzně ve skupině Ligy mistrů, nedokázal a v derby prohrál potřetí za sebou.

Juventusem remizoval 1:1 na hřišti Fiorentiny, turínský celek je stále v italské lize bez porážky. Podruhé za sebou se trefila posila "Staré dámy" Arkadiusz Milik, který otevřel skóre už v 9. minutě.

O dvacet minut později po rychlém brejku vyrovnal Kouamé a ještě před poločasem mohli domácí, za které 79 minut odehrál český reprezentant Barák, jít do vedení. Jovič ale z penalty trefil jen tyč.

Neapol vyhrála 2:1 na hřišti Lazia a o skóre se ujala vedení v tabulce. V Římě prohrávala od čtvrté minuty, kdy se trefil Zaccagni. Hosté ale dokázali ještě do přestávky vyrovnat zásluhou Kim Min-če a v 61. minutě dokonal obrat Kvaracchelia.

Gruzínský záložník se v nové sezoně Serie A prosadil už počtvrté a vede tabulku střelců. Stejně branek mají na kontě také Koopmeiners z Bergama a Vlahovič z Juventusu.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

AC Milán - Inter Milán 3:2 (29. a 60. Leao, 54. Giroud - 21. Brozovič, 67. Džeko), Fiorentina - Juventus Turín 1:1 (29. Kouamé - 9. Milik), Lazio Řím - Neapol 1:2 (4. Zaccagni - 38. Kim Min-če, 61. Kvaracchelia).

1. Neapol 5 3 2 0 12:4 11
2. AC Milán 5 3 2 0 10:5 11
3. Bergamo 4 3 1 0 7:2 10
4. AS Řím 4 3 1 0 6:1 10
5. Juventus Turín 5 2 3 0 7:2 9
6. Inter Milán 5 3 0 2 11:8 9
7. Lazio Řím 5 2 2 1 7:5 8
8. FC Turín 4 2 1 1 5:5 7