Fotbalové kluby utratily v létě přes sto miliard. Nejvíce rozhazoval Manchester City

Sport ČTK Sport, ČTK
13. 9. 2017 15:26
102,6 miliardy korun. To je částka, kterou přes léto utratily fotbalové kluby na přestupech. Tradičně největší částku investovala anglická Premier League.
FIFA, ilustrační foto.
FIFA, ilustrační foto. | Foto: ČTK

Curych - Fotbalové kluby během léta utratily na přestupech 4,71 miliardy dolarů (asi 102,6 miliardy korun). Vyplývá to z informací Mezinárodní fotbalové federace FIFA a jde o nový rekord, přičemž kluby těsně překonaly loňské maximum.

Plných 78 procent z celkové částky za přestupy má na svědomí pětice nejsilnějších lig, které za 1608 přestupů zaplatily 3,67 miliardy dolarů. Tradičně nejvíce utratila anglická Premier League, kde kluby vynaložily na přestupy 1,6 miliardy eur (asi 41 miliard korun). Podle analytické firmy Deloitte jde o nárůst o 23 procent proti loňskému rekordu.

Už třetí léto za sebou nejvíce z klubů utratil Manchester City, a to 244 milionů eur (asi 6,4 miliardy korun). Druhý skončil Paris St. Germain, který udělal z Neymara nejdražšího fotbalistu v historii. Díky tomu o 250 procent vzrostla utracená částka ve francouzské lize, která se dostala na třetí místo před Německo a Španělsko.

Španělská liga jako jediná z elitních lig zůstala v plusu, když utratila 559 milionů eur, zatímco na prodejích inkasovala 685 milionů.

Pořadí lig, které během léta 2017 utratily za posily nejvíce (v milionech eur):

Liga Země Výdaje na přestupy
Premier League Anglie 1591
Seria A Itálie 899,5
Ligue 1 Francie 681
Bundesliga Německo 621,8
La Liga Španělsko 559

Pořadí klubů, které během léta 2017 utratily za posily nejvíce (v milionech eur):

Manchester City Anglie 244
PSG Francie 238
Chelsea Anglie 203
AC Milán Itálie 194
Barcelona Španělsko 192
Manchester United Anglie 164
Everton Anglie 158
Juventus Itálie 149
Bayern Mnichov Německo 103
 

Právě se děje

před 33 minutami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy