Fotbalisté City střídají na trůnu Liverpool. Titul slaví po prohře United

Aktualizováno 11. 5. 2021 22:49
Fotbalisté Manchesteru City slaví tři kola před koncem anglické ligy mistrovský titul, již třetí za poslední čtyři roky a celkově sedmý. Rozhodla o tom prohra United s Leicesterem 1:2 v dnešní předehrávce 36. kola. "Citizens" střídají na trůnu Liverpool.
Radost fotbalistů City
Radost fotbalistů City | Foto: Reuters

"Tohle byla sezona jako žádná jiná. Byla nejtěžší. Vždycky si ji budeme pamatovat díky způsobu, jakým jsme v ní vyhrávali. Je to velmi speciální úspěch a jsem na hráče hrdý, protože se vždy snažili zlepšovat a být maximálně odolní.To, že jsme takhle dokázali projít celým ročníkem se všemi restrikcemi a komplikacemi, je pozoruhodné," řekl BBC trenér staronových mistrů Pep Guardiola.

United byl jediným týmem, který mohl městského rivala o titul připravit. Tři zápasy před koncem však jeho ztráta na "Rudé ďábly" zůstala nedostižná desetibodová.

O první vítězství Leicesteru na Old Trafford od roku 1998 se postaral v 66. minutě turecký obránce Caglar Söyüncü. Hráči United zůstali v neúplné tabulce druzí se 70 body, jejich dnešní přemožitel přeskočil Chelsea a ze třetí pozice se přiblížil na rozdíl čtyř bodů.

"Dařilo se nám držet City do závěrečných 12 dní a to je určitě úspěch. Je to velmi dobrý tým a zasloužený šampion. Musím jim pogratulovat, protože předváděli tuhle sezonu fantastické výkony," řekl trenér United Ole Gunnar Solskjaer.

Ten udělal v sestavě oproti minulému zápasu s Aston Villou hned deset změn a od začátku dal vesměs šanci mladým hráčům. Leicester proto zahájil utkání aktivněji a už v 10. minutě šel do vedení zásluhou přesného voleje Thomase.

Radost ovšem vydržela hostům jen pět minut. Po rychlém protiútoku našel Diallo rozeběhnutého Greenwooda a jediný hráč United, který zůstal oproti minulému ligovému duelu v základní sestavě, střelou k vzdálenější tyči vyrovnal. Pro devatenáctiletého teenagera to byla už 17. trefa v Premier League. Více branek v jeho věku dali jen Nicolas Anelka (19), Wayne Rooney (30), Robbie Fowler (35) nebo Michael Owen (40).

Hosté však byli po přestávce dál nebezpečnější. Ihenachaův průnik sice v 59. minutě zlikvidoval De Gea, po hodině hry se však Leicester přeci jen znovu prosadil. Na rohový kop Albrightona si naskončil Söyüncu a přesnou hlavičkou vrátil "Liškám" vedení.

To mohl brzy ještě zvýšit Tielemans, ale ve skluzu míč před brankou nezasáhl. United se dostali do tlaku až v poslední desetiminutovce, jenže střídající Fernandes šanci nevyužil. Po konečném hvizdu rozhodčího tak mohli vedle fotbalistů Leicesteru na dálku slavit i hráči Manchesteru City.

Ve večerní dohrávce 32. kola pak Southampton porazil i díky dvěma brankám Dannyho Ingse Crystal Palace 3:1 a přiblížil se k němu ze 14. místa na rozdíl jediného bodu.

Anglická fotbalová liga:

32. kolo: Southampton - Crystal Palace 3:1 (19., 75. Ings, 48. Adams - 2. Benteke).

36. kolo: Manchester United - Leicester 1:2 (15. Greenwood - 10. Thomas, 66. Söyüncü).

1. Manchester City 35 25 5 5 72:26 80
2. Manchester United 35 20 10 5 68:38 70
3. Leicester 36 20 6 10 65:44 66
4. Chelsea 35 18 10 7 55:32 64
5. West Ham United 35 17 7 11 55:45 58
6. Liverpool 34 16 9 9 57:39 57
7. Tottenham 35 16 8 11 61:41 56
8. Everton 34 16 7 11 46:42 55