Citizens dostali od Evertonu čtyři góly a na Chelsea ztrácí 10 bodů, United remizovali s Liverpoolem

Aktualizováno 15. 1. 2017 19:20
Už deset bodů čítá ztráta fotbalistů Manchesteru City v tabulce anglické Premier League na vedoucí Chelsea. Ve 21. kole totiž na hřišti Evertonu utrpěli debakl 0:4
Smutní Claudio Bravo, John Stones a David Silva
Smutní Claudio Bravo, John Stones a David Silva | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Manchesteru City ve 21. kole anglické ligy na hřišti Evertonu utrpěli debakl 0:4 a na vedoucí Chelsea ztrácejí z pátého místa tabulky už deset bodů. Kouč hostů Pep Guardiola musel strávit nejtěžší ligovou porážku v trenérské kariéře. Ve šlágru kola kanonýr Zlatan Ibrahimovic gólem z 84. minuty zachránil Manchesteru United domácí remízu 1:1 s Liverpoolem.

"Samozřejmě umíme hrát líp. Pro hráče je to hrůza, ale i s takovou situací se musí občas žít. V těžkých chvílích musíme držet při sobě. Máme týden, abychom popřemýšleli o tom, jak porazit Tottenham," řekl novinářům Guardiola.

Everton otevřel skóre ve 34. minutě z první střely v zápase. Mirallas vybídl belgického krajana Lukakua a ten pohotově překonal Brava. Domácím výborně vyšel vstup do druhé půle a po 66 vteřinách Mirallas zvýšil přízemní střelou.

Liverpoolský tým nedal soupeři šanci. V 79. minutě se prosadil osmnáctiletý záložník Davies a v nastavení dokonal potupu City střídající devatenáctiletý debutant Lookman. Guardiolovi svěřenci venku prohráli druhý ligový duel za sebou bez vstřelené branky. Everton v tabulce zůstal sedmý.

"Ve fotbale toho někdy ke gólu moc nepotřebujete. A oni když se dostali před naši branku, tak skórovali. A nebylo to jenom dnes, děje se to skoro celou sezonu. Pro hráče bude těžké tuhle situaci zvládnout," konstatoval Guardiola.

United v úvodu několikrát zahrozili, ale poté Pogba zahrál v pokutovém území rukou a penaltu bezpečně proměnil James Milner. Záložník Liverpoolu v lize skóroval z desátého pokutového kopu za sebou. Hosty pak podržel brankář Mignolet dvěma zákroky proti přímému kopu Ibrahimovice a střele Mchitarjana.

"Rudí ďáblové" tlačili i ve druhém poločase a v jeho závěru se dočkali vyrovnání. Fellainiho hlavička ještě skončila na tyči, ale odražený míč vrátil Valencia k Ibrahimovicovi a ten ho hlavou umístil do sítě. Pětatřicetiletý Švéd zaznamenal čtrnáctý gól v sezoně a vede tabulku střelců společně s Costou z Chelsea a Sánchezem z Arsenalu.

Liverpool je v tabulce třetí o skóre za Tottenhamem a na Chelsea mu chybí sedm bodů. United v Premier League prodloužili sérii bez porážky na 12 utkání a patří jim šestá pozice.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Everton - Manchester City 4:0 (34. Lukaku, 47. Mirallas, 79. Davies, 90.+4 Lookman), Manchester United - Liverpool 1:1 (84. Ibrahimovic - 27. Milner z pen.).