Bayern rozdrtil Düsseldorf, Darida pomohl k výhře Herthy. Brémy opět vyhrály

Aktualizováno 30. 5. 2020 20:49
Bayern Mnichov deklasoval v německé fotbalové lize zachraňující se Düsseldorf 5:0 a osmou výhrou v řadě se opět přiblížil jubilejnímu třicátému titulu.
Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski. | Foto: Reuters

Dva góly vítězů předchozích sedmi ročníků dal nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski. Bayern vede tabulku o deset bodů před Dortmundem, který hraje až v neděli v Paderbornu.

Lewandowski skóroval po kombinačních akcích v 43. a 50. minutě a v této bundesligové sezoně má na kontě už 29 branek. Polský kanonýr zaplnil poslední bílé místo na své střelecké mapě: Düsseldorf byl posledním týmem ze současných 18 účastníků německé ligy, kterému ještě nedal gól. Potřeboval k tomu na sebe nezvykle dlouhou dobu - 423 minut. Na první trefu Lewandowskému přihrál Thomas Müller, který je s 18 asistencemi nejpilnější nahrávačem soutěže.

Bayern nasázel už 86 gólů, což se v 29 kolech ještě žádnému týmu v historii bundesligy nepovedlo. Ve zbylých pěti kolech může zaútočit na vlastní rekord z roku 1972, kdy sezonu zakončil se 101 brankami.

Statistiky mě nezajímají. Jde mi hlavně o úspěšnou sezonu. Po zápase s Dortmundem (1:0) bylo důležité ukázat, že nepolevujeme. Chci hlavně zakončit úspěchem," řekl trenér Bayernu Hansi Flick, který převzal mužstvo v listopadu. Špatnou zprávou pro něj bylo zranění Lucase Hernándeze, který nedohrál zápas kvůli potížím s přitahovačem.

Fotbalisté Brém si ve čtvrtém zápase po ligovém restartu připsali druhou výhru a dál živí naděje na záchranu. Předposlední tým tabulky s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem v sestavě zvítězil na hřišti trápícího se Schalke 1:0 a od baráže ho dělí dva body. Domácí prohráli i čtvrtý zápas po pauze.

O výhře Werderu rozhodl v 32. minutě povedenou střelou z dálky pod břevno Leonardo Bittencourt. "V druhém poločase jsme museli vystřídat dva zraněné, Schalke tlačilo, ale mělo jen jednu velkou šanci. Zasloužená výhra, ale klidní domů jet pořád nemůžeme," uvedl trenér Brém Florian Kohfeldt, jehož týmu hrozí sestup po 40 letech.

Hertha Berlín s Vladimírem Daridou zvítězila 2:0 nad Augsburgem, za který odehrál celý zápas v obraně Marek Suchý. Darida v nastaveném čase po rychlém brejku přihrál na druhý gól Krzysztofu Piatekovi.

Ve čtvrtém duelu pod vedením nového trenéra Bruna Labbadii vyhrála Hertha potřetí. "Uhráli jsme pár důležitých bodů, s kterými jsme ani nepočítali. Tým zabojoval," pochvaloval si Labbadia. V druhém poločase ale jeho svěřenci za Augsburgem zaostávali. "Už jsme neměli dost sil. Měli jsme velké štěstí, že se nám povedlo vyhrát," uznal kouč.

Zaváhal Wolfsburg, který bojuje o postup do evropských soutěží. Eintrachtu Frankfurt doma podlehl po gólu v závěru 1:2 a před sedmým Hoffenheimem, který vyhrál 1:0 v Mohuči, se drží už jen o skóre. Hoffenheim uspěl i bez obránce Pavla Kadeřábka, který dostal podle serveru Kicker volno z osobních důvodů. V obraně vítězného týmu si odbyl bundesligový debut Melayro Bogarde, který ve čtvrtek oslavil 18. narozeniny.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Hertha Berlín - Augsburg 2:0 (23. Dilrosun, 90.+3 Piatek), Mohuč - Hoffenheim 0:1 (43. Bebou), Schalke - Brémy 0:1 (32. Bittencourt), Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:2 (58. Mbabu - 27. Silva z pen., 85. Kamada), Bayern Mnichov - Düsseldorf 5:0 (43. a 50. Lewandowski, 15. vlastní Jörgensen, 29. Pavard, 52. Davies).