Barcelona zase selhala, z poháru vypadla už v osmifinále. Real zvládl otočku v deseti

21. 1. 2022 0:29
Fotbalisté Barcelony triumf ve Španělském poháru neobhájí. Katalánský velkoklub prohrál už v osmifinále na hřišti Athleticu Bilbao 2:3 po prodloužení a nepodařilo se mu tak zopakovat proti stejnému soupeři vítězství z loňského finále (4:0).
Zkušené opory Barcelony Sergio Busquets a Piqué vstřebávají zklamání na půdě Bilbaa | Foto: Reuters

Barcelona, které patří ve španělské lize až šesté místo, dokázala v duelu dvakrát dorovnat nepříznivý stav. Nejprve na Muniainovu trefu ze druhé minuty odpověděl svou první brankou v klubu Torres a na Martínezův gól z 86. minuty zareagoval ve třetí minutě nastaveného času po Alvesově přihrávce Pedri.

Ve 105. minutě však zahrál rukou v pokutovém území Alba a Muniain z penalty definitivně převážil k radosti domácích fanoušků postup na stranu Bilbaa. Baskický celek si tak spravil chuť po nedávné finálové porážce v Superpoháru od Realu Madrid.

Postup mezi osm nejlepších týmů slaví právě Real Madrid, který v oslabení otočil duel v Elche a vyhrál po prodloužení 2:1. "Bílý balet" se proti patnáctému celku ligové tabulky nedokázal v základní hrací době prosadit a po vyloučení Marcela ve 102. minutě se naopak trefil domácí Verdu.

Svěřenci trenéra Ancelottiho se však dokázali i v deseti hráčích zmobilizovat a poté, co v 108. minutě vyrovnal Isco, dokonal obrat o sedm minut později Hazard. Elche nakonec také dohrávalo zápas bez vyloučeného Milly, který dostal v nastaveném čase prodloužení druhou žlutou kartu.

Spolu s Realem a Bilbaem jsou dalšími čtvrtfinalisty Valencie, Betis Sevilla, Rayo Vallecano, Mallorca, Cádiz a San Sebastian.

Getafe vyhrálo i bez Jankta

Fotbalisté Getafe porazili bez Jakuba Jankta ve 21. kole španělské ligy Granadu 4:2 a posunuli se v tabulce s 21 body na šestnácté místo. Český reprezentační záložník zůstal na lavičce náhradníků.

Getafe se v domácím prostředí ujalo vedení už v 10. minutě, kdy se po průniku Arrambariho prosadil Ramírez. Hosté sice vyrovnali o tři minuty později zásluhou Suáreze, na začátku druhé části však vrátil "tmavomodrým" vedení svou sedmou brankou v sezoně Ünal. Po hodině hry se prosadil v domácím dresu také Maksimovič.

Granadu vrátil ještě do hry v 78. minutě druhou brankou v zápase Suárez, Getafe ale uklidnil tři minuty před koncem střídající Mayoral. Čtyřiadvacetiletý útočník, který minulý týden přišel na hostování z AS Řím, se prosadil po třech minutách na hřišti. Getafe tak potvrdilo dobrou formu a bodovalo posedmé z posledních osmi ligových zápasů.

Svěřenci trenéra Quiqueho Sáncheze Florese vyhráli potřetí z posledních čtyř duelů a vzdálili se sestupovým příčkám na čtyři body. Naopak Granada prohrála po sedmi zápasech a zůstala se 24 body čtrnáctá.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Getafe - Granada 4:2 (10. Ramírez, 48. Ünal, 63. Maksimovič, 87. Mayoral - 13. a 78. Suárez)..

20. Levante 20 1 8 11 21:41 11

Při útocích v Afghánistánu zemřelo 14 lidí, k akci se přihlásila organizace Islámský stát

V severoafghánském městě Mazáre Šaríf při útoku na tři minibusy s pasažéry přišlo o život devět lidí a 15 dalších bylo zraněno. K akci se později přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Výbuch je hlášen také z Kábulu. Podle tamních zdravotníků si vyžádal životy pěti lidí a 17 osob bylo zraněno.

Mluvčí kábulské policie Chálid Zadrán řekl, že se exploze ozvala v mešitě, kam lidé přišli k večerním modlitbám. Zástupci kábulské nemocnice oznámili, že si výbuch vyžádal 22 obětí, z nichž pět zemřelo.

V Mazáre Šarífu, který je střediskem provincie Balch, se staly terčem atentátu tři autobusy, oznámila policie.

před 2 hodinami

Slovinský parlament schválil ve funkci premiéra proevropského liberála Goloba

Slovinský parlament schválil ve funkci premiéra proevropského liberála Roberta Goloba. Jeho strana Hnutí Svoboda (Gibanje Svoboda) vyhrála dubnové volby. Politický nováček a někdejší manažer energetické firmy Golob nahradí dosavadního premiéra Janeze Janšu. O složení přísahy informovala agentura AFP.

Pro Goloba hlasovalo 54 z 90 poslanců, proti jich bylo 30. Golob vytvoří středolevicovou koalici se sociálními demokraty a uskupením Levice. Premiérem vybrané ministry by měl parlament v jejich funkcích potvrdit příští týden.

"Voliči se jasně rozhodli, že chtějí žít v normálním státě bez trvalé nejistoty," řekl 55letý Golob při zahájení zasedání parlamentu.

V projevu bezprostředně před hlasováním uvedl, že jeho kabinet se bude orientovat na sociální spravedlnost, solidaritu a budování znalostní společnosti. Hlavními prioritami bude zmírnění potíží ve zdravotnictví a omezení rostoucích cen energií a potravin, cituje Goloba agentura DPA.