Barcelona doma prohrála potřetí v řadě, Vallecano vedení ze sedmé minuty ubránilo

24. 4. 2022 23:32
Fotbalisté Barcelony prohráli v domácí dohrávce 21. kola španělské ligy s Vallecanem 0:1 a nevyužili možnost osamostatnit se na druhém místě tabulky. Jedinou branku utkání vstřelil v 7. minutě Álvaro Garcia. Šlo o jedinou střelu Vallecana na branku za celý zápas.
Eric Garcia (Barcelona)
Eric Garcia (Barcelona) | Foto: Reuters

Katalánský velkoklub má v tabulce 63 bodů stejně jako třetí Sevilla, před kterou je jen díky lepšímu skóre. Na vedoucí Real Madrid svěřenci trenéra Xaviho ztrácejí pět kol před koncem 15 bodů. Hráče "Bílého baletu" tak dělí od 35. titulu v historii jen formalita - ve zbývajících zápasech jim stačí získat jediný bod.

Barcelona prohrála před vlastními fanoušky potřetí za sebou a ze hřiště ji vyprovázel pískot. Vedle předchozí ligové ztráty s Cádizem (0:1) neuspěli Katalánci také v Evropské lize s Frankfurtem (2:3). Barcelona prohrála tři domácí zápasy po sobě teprve podruhé v historii.

Vallecano porazilo Barcelonu dvakrát v jedné sezoně poprvé a posunulo se v tabulce na jedenáctou příčku.