ALS si vybrala další oběť. Nizozemský reprezentant Ricksen jí podlehl ve věku 43 let

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 9. 2019 15:05
Bývalý nizozemský reprezentant Fernando Ricksen podlehl ve 43 letech amyotrofické laterální skleróze (ALS).
Fernando Ricksen na snímku z roku 2005
Fernando Ricksen na snímku z roku 2005 | Foto: Reuters

S neléčitelnou nemocí bojoval někdejší fotbalista Glasgow Rangers či Zenitu Petrohrad šest let. Dnes o jeho úmrtí informovali představitelé skotského klubu.

Pietní místo u stadionu Glasgow Rangers jako vzpomínka na Fernanda Ricksena
Pietní místo u stadionu Glasgow Rangers jako vzpomínka na Fernanda Ricksena | Foto: Reuters

Za Rangers hrál Ricksen šest sezon do roku 2006, mistrem se stal i v ruské lize a se Zenitem získal v roce 2008 také Pohár UEFA. Za národní tým bývalý pravý obránce či záložník nastoupil dvanáctkrát.

Skutečnost, že trpí degenerativním onemocněním nervového systému, prozradil v říjnu 2013 při rozhovoru v televizi. Založil poté nadaci na pomoc lidem trpícím rovněž ALS a například při benefičním zápase na stadionu Rangers v Ibroxu v roce 2015 se vybralo 320.000 liber.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Boxer Day zemřel čtyři dny po drsném knock outu

Boxer Patrick Day zemřel čtyři dny poté, co zkolaboval v zápase supervelterové váhy s Charlesem Conwellem. Američan utrpěl v desátém kole duelu vážný úraz mozku a zkolaboval. Lékaři jej uvedli do kómatu, ale z něj se už neprobral.

před 18 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy