Africká senzace, nepomohla ani hvězda West Hamu. Obhájci z Alžírska končí ve skupině

20. 1. 2022 20:00
Fotbalisté Alžírska prohráli na africkém Poháru národů i závěrečný duel skupiny E s Pobřežím slonoviny 1:3 a jako obhájce trofeje překvapivě končí v základní části. Naopak "Sloni" udrželi neporazitelnost a prošli do osmifinále z první příčky. Kromě nich jde dál také druhá Rovníková Guinea, jež porazila 1:0 Sierru Leone.
Alžířan Saíd Benrahma, klubovou příslušností záložník West Hamu, bojuje na africkém šampionátu se Sergem Aurierem z Pobřeží slonoviny | Foto: Reuters

Alžířané, kteří na turnaji remizovali se Sierrou Leone (0:0) a prohráli s Rovníkovou Guineou (0:1), inkasovali v klíčovém utkání s Pobřežím slonoviny ve 22. minutě, kdy se trefil záložník Kessie z AC Milán. Do přestávky se prosadil také Ibrahim Sangare a ve druhém poločase přidal třetí branku Pepe.

Trápení úřadujících šampionů, za které hned po přestávce naskočila do hry i hvězda West Hamu Benrahma, potvrdil po hodině hry kapitán Rijád Mahríz, který z pokutového kopu trefil pravou tyč.

První a jedinou branku Alžírska na turnaji sice vstřelil v 73. minutě Bendebka, víc už ale jedni z hlavních favoritů soutěže nestihli. Naopak v nastaveném čase přidal další gól "Slonů" Haller, branka však po konzultaci s videem neplatila.

Alžírsko vypadlo v základní skupině z pozice obhájců trofeje podruhé v historii. Poprvé se mu podobné překvapení přihodilo před 30 lety. Pobřeží slonoviny vyzve v osmifinále Egypt.

Druhou příčku obsadila Rovníková Guinea, jež vyhrála nad Sierrou Leone díky Ganetově trefě 1:0. Sierra Leone získala dva body a z tabulky týmů na třetích místech nepostoupila.

Zaváhání hráčů Sierry Leone potěšilo Komory. Ty si na jejich úkor zajistily postup do osmifinále z tabulky týmů na třetích místech, neboť získaly ve skupině C o bod víc.

Do osmifinále míří také Mali, které porazilo Mauritánii 2:0 a vyhrálo se sedmi body skupinu F. Druhá byla o skóre Gambie, která zdolala Tunisko 1:0, postupují ale oba.