Ibrahimovic na vše nestačil. AC Milán před zápasem se Spartou ztratilo poprvé body

26. 10. 2020 23:00
Fotbalisté AC Milán před čtvrtečním duelem Evropské ligy se Spartou poprvé v Serii A ztratili body. V pátém kole doma remizovali s AS Řím 3:3, ačkoliv třikrát vedli. K vítězství jim nepomohly ani dvě branky Zlatana Ibrahimovice.
Zlatan Ibrahimovic z AC Milán slaví gól v síti v AS Řím
Zlatan Ibrahimovic z AC Milán slaví gól v síti v AS Řím | Foto: Reuters

Hvězdný Švéd se uvedl hned ve druhé minutě, kdy sklepnutím přihrávky za obranu z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Antonia Miranteho. Na vyrovnání Edina Džeka zareagoval dvě minuty po změně stran Alexis Saelemaekers.

Římané v 71. minutě srovnali krok díky penaltě, ale o osm minut později na druhé straně suverénně proměnil nařízený pokutový kop Ibrahimovic. Ani tento náskok ale milánský AC neudržel, šest minut před koncem po rohu definitivně srovnal Maraš Kumbulla.

Po čtyřech výhrách milánský velkoklub poprvé v aktuálním ročníku nejvyšší italské soutěže zaváhal, ale se třinácti body si upevnil vedení v tabulce před Neapolí.

Ve čtvrtek bude velkým favoritem proti Spartě, která do Evropské ligy vstoupila domácí prohrou 1:4 s Lille. Naopak AC Milán vyhrál 3:1 na hřišti Celticu Glasgow.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

AC Milán - AS Řím 3:3 (2. a 79. z pen. Ibrahimovic, 47. Saelemaekers - 14. Džeko, 71. Veretout z pen., 84. Kumbulla).

1. AC Milán 5 4 1 0 12:4 13
2. Neapol 5 4 0 1 14:5 11
3. Sassuolo 5 3 2 0 16:9 11
4. Inter Milán 5 3 1 1 13:8 10
5. Juventus Turín 5 2 3 0 10:4 9
6. Bergamo 5 3 0 2 15:12 9
7. Sampdoria Janov 5 3 0 2 10:8 9
8. Hellas Verona 5 2 2 1 5:2 8