Berlínské derby pro sebe rozhodla Hertha, obrat nastartoval Pekarík

4. 12. 2020 22:36
Fotbalisté Herthy Berlín porazili v německé lize Union Berlín 3:1. Dvěma góly derby rozhodl Krzysztof Piatek, který do druhého poločasu nastoupil místo českého reprezentanta Vladimíra Daridy.

Union prohrál po sérii osmi zápasů bez porážky a před víkendovým programem zůstal na šestém místě.

Union šel po 20 minutách hry na Olympijském stadionu do vedení po gólu Taiwa Awoniyiho. Pár minut nato ale hosté přišli po ostrém faulu o vyloučeného Roberta Andriche. Domácí pak kontrolovali míč, prosadit se ale nedokázali. Neujal se ani Daridův pokus v poslední minutě první půle, kdy se dostal ve vápně k odraženému míči.

Po přestávce, v níž trenér Herthy Bruno Labbadia udělal dvě změny v sestavě, vyrovnal slovenský obránce Peter Pekarík. Dvěma brankami v rozmezí tří minut pak rozhodl Piatek a zajistil Hertě první domácí výhru v sezoně.