West Ham proti Newcastlu doma propadl. Byli u toho oba Češi

5. 4. 2023 23:00
Fotbalisté West Hamu v dohrávce sedmého kola anglické ligy doma utrpěli debakl 1:5 s Newcastlem, který si upevnil třetí místo v tabulce. Za poražený londýnský tým nastoupili od začátku záložník Tomáš Souček a jako střídající hráč obránce Vladimír Coufal.
Fotbalisté West Hamu
Fotbalisté West Hamu | Foto: Reuters

"Strakám" se v Londýně výborně povedl začátek. V šesté minutě otevřel skóre Wilson hlavou a za dalších sedm minut zvýšil Joelinton po samostatném úniku. Krátce před pauzou vrátil West Ham do hry Zouma gólem po rohovém kopu.

Domácí ale znovu inkasovali už ve 22. sekundě druhé půle, kdy chybu obrany potrestal Wilson. Svou druhou trefu si připsal i Joelinton v 90. minutě. Předtím za hosty skóroval také střídající Isak dalekonosnou ranou.

Newcastle v Premier League zvítězil počtvrté za sebou. O záchranu bojující West Ham v letošním roce doma utrpěl první soutěžní porážku a je na patnácté pozici.

Utkání v Manchesteru nabídlo jedinou branku. Postaral se o ni ve 27. minutě Rashford tvrdým halfvolejem po hlavičce Sabitzera. Anglický křídelník dal 28. soutěžní gól v sezoně.

United v domácí soutěži zabrali po třech zápasech bez vítězství a vstřelené branky a Brentfordu částečně oplatili srpnový ligový debakl 0:4.

Anglická fotbalová liga:

7. kolo:

West Ham United - Newcastle 1:5 (40. Zouma - 6. a 46. Wilson, 13. a 90. Joelinton, 82. Isak).