Zabiják Zlatan se naladil na šlágr s Lyonem hattrickem

11. 12. 2012 23:09
Fotbalisté Paris St. Germain se v 17. kole francouzské ligy naladili na nedělní šlágr s vedoucím Lyonem hladkým vítězstvím 4:0 na hřišti Valenciennes.
Zlatan Ibrahimovič slaví
Zlatan Ibrahimovič slaví | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain se v 17. kole francouzské ligy naladili na nedělní šlágr s vedoucím Lyonem hladkým vítězstvím 4:0 na hřišti Valenciennes. Výraznou měrou se o něj zasloužil hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic, jenž nastřílel hattrick.

Švédský kanonýr překonal domácího brankáře ve 28., 49. a 54. minutě a po 14 odehraných zápasech vévodí ligové tabulce střelců se 17 góly. Výhru PSG na hřišti dosud doma neporaženého Valenciennes zpečetil osm minut před koncem Argentinec Ezequiel Lavezzi.

Pařížský klub si pojistil druhé místo v tabulce a přiblížil se na rozdíl dvou bodů vedoucímu Lyonu, jenž má však k dobru středeční zápas proti poslednímu Nancy. PSG přivítá v neděli Olympique doma v Parku Princů.

Francouzská fotbalová liga - 17. kolo:

Nice - Rennes 1:0 (66. Cvitanich z pen.), Valenciennes - Paris St. Germain 0:4 (28., 49. a 54. Ibrahimovic, 82. Lavezzi), Lille - Toulouse 2:0 (55. Basa, 83. Payet).

1. Lyon 16 10 4 2 29:15 34
2. Paris St. Germain 17 9 5 3 32:12 32
3. Marseille 16 9 2 5 20:19 29
4. St. Etienne 16 7 5 4 24:11 26
5. Valenciennes 17 7 5 5 29:21 26
6. Bordeaux 16 6 8 2 20:13 26
7. Nice 17 6 8 3 23:21 26
8. Rennes 17 8 2 7 23:22 26