West Ham v poháru selhal proti druholigovému soupeři. Arsenal se dál trápí

Aktualizováno 7. 1. 2024 20:22
Po čtyřech měsících se vrátil na hřiště kapitán fotbalistů Manchesteru City Kevin De Bruyne, který od prvního kola anglické ligy léčil zraněný stehenní sval.
Tomáš Souček, Kurt Zouma a James Ward-Prowse během utkání proti Bristolu.
Tomáš Souček, Kurt Zouma a James Ward-Prowse během utkání proti Bristolu. | Foto: Reuters

Belgický reprezentant dnes nastoupil v druhém poločase utkání 3. kola Anglického poháru neboli FA Cupu, v němž obhájci trofeje deklasovali druholigový Huddersfield 5:0.

"Jsme hrozně rádi, že je zpátky, protože Kevin nám pomůže vyhrávat. Je důležité, že se po tak dlouhém zranění vrátil," řekl kouč Manchesteru City Pep Guardiola BBC.

"Pomůže nám, ale nechci ho dostávat pod nějaký zvláštní tlak, protože by to vůči němu nebylo fér. Samozřejmě má něco navíc, je výjimečný, jedinečný. Jsme fakt rádi, že je zpátky a měl dobrou asistenci u gólu Jérémyho Dokua," dodal španělský trenér, jehož tým je v anglické lize třetí o pět bodů za prvním Liverpoolem, který odehrál o zápas více.

West Ham s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v základní sestavě jen remizoval 1:1 s druholigovým Bristolem a zápas se bude opakovat. Na gól Jarroda Bowena ze čtvrté minuty odpověděl outsider po hodině hry zásluhou Tommyho Conwaye.

Ve šlágru mezi Arsenalem a Liverpoolem uspěli hosté i bez Mohameda Salaha, který už odjel za reprezentací Egypta před startem afrického poháru. Domácí Kanonýři spálili spoustu šancí a potvrdili své ofenzivní trápení z posledních týdnů, liverpoolští se gólově prosadili dvakrát ve druhém poločase. Nešťastný vlastní gól si dal polský obránce Jakub Kiwior, v nastavení pak z brejku rozhodl o postupu Liverpoolu Luis Díaz.