Odstrašující generálka. West Ham s Coufalem a Součkem dostal příděl v Leverkusenu

5. 8. 2023 16:35
Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v generálce na novou sezonu prohráli na hřišti německého Bayeru Leverkusen vysoko 0:4. Na straně vítězů slavil i Adam Hložek, který přišel na hřiště v 78. minutě.
Tomáš Souček v dresu West Hamu
Tomáš Souček v dresu West Hamu | Foto: Reuters

Souček odehrál celý zápas a za stavu 0:2 orazítkoval po střele hlavou břevno. Coufal nastoupil jako střídající hráč do druhého poločasu.

Vítěznou branku vsítil už v 9. minutě Jonas Hofmann. Ve 24. minutě zaznamenal nešťastný vlastní gól Thilo Kehrer a ještě v první půli zvýšil na 3:0 Victor Boniface. Ve druhém poločase pojistil z pokutového kopu výhru domácích Robert Andrich.

West Ham po výhře 3:2 nad Tottenhamem nevyhrál třetí zápas v řadě a podruhé za sebou padl. Před nepovedeným vystoupením v Leverkusenu prohrál na půdě francouzského Rennes 1:3.

Do anglické Premier League vkročí svěřenci Davida Moyese příští sobotu venkovním duelem v Bournemouthu.