Vydra litoval zahozených šancí: Eura se ale nemusíme bát

Před českými mladíky nepadl na kolena ani "hrdý Albion"
Český výběr nastoupil v základní sestavě s útočníkem Vydrou, který se v jednadvacítce objevil po čtyřech letech,...
... protože byl povoláván do reprezentačního áčka.  Ve středu obrany dostal také vedle kapitána Kalase poprvé šanci nováček Stronati.
První vážnější šance patřila Čechům, ale Zmrhal v záklonu hlavičkoval těsně vedle.
Anglie zahrozila v 11. minutě po průniku Pritcharda a stejný hráč krátce poté odstartoval akci, po které střílel z otočky jen těsně nad Woodrow.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
28. 3. 2015 6:48
Útočník Matěj Vydra totiž v pátečním přátelském utkání lvíčat neproměnil dvě velké šance a česká reprezentace prohrála s Anglií 0:1.

Praha - Do jednadvacítky se vrátil po tři a půl letech, ale zrovna šťastný být nemůže. Útočník Matěj Vydra totiž v pátečním přátelském utkání lvíčat neproměnil dvě velké šance a česká reprezentace prohrála s Anglií 0:1.

"Hrálo se mi dobře, ale měl jsem ty šance vyřešit gólově. Škoda toho rohu, kdy mi to vykopli z brankové čáry a pak ten Zmrhyho balón za obranu, kdy jsem sice zvládl první dotyk, ale nějak mně to odskočilo," hodnotil svůj výkon po zápase Vydra.

Obě příležitosti měl v prvním poločase. Hlavně ta první, kdy se dostal sám za obranu soupeře, vypadala nadějně. "Je to škoda, asi jsme měl zavřít oči a napálit to, ani nevím, co jsem tam vymýšlel, jen jsem trefil obránce."

"Zaspali jsme začátek druhé půle"

V první řadě ale musel český útočník uznat kvalitu země, kde sám v druhé lize nastupuje za Watford. "Věděli jsme, že s nimi nemůžeme hrát vyrovnaný fotbal pozičně. Měli lepší první poločas, ale celkově jsme možná měli i víc šancí. Když ovšem mají balón na noze, tak je jejich kvalita velká," prohlásil.

Hlavní problém nastal na začátku druhého poločasu, kdy Češi po pár minutách na hřišti inkasovali nakonec rohodující gól.

"Trenér nás upozorňoval, že nesmíme zaspat začátek druhého poločasu, ale zaspali jsme a oni dali vlastně z ničeho branku."

Přesto Vydra věří, že když tým posílí hráči, kteří doteď nastupují za reprezentační áčko jako Kadlec, Krejčí nebo uzdravený Kadeřábek, tak bude mít české národní mužstvo na letním Euru šanci. "Rozhodně se nemusíme ničeho bát a být zaleknutí, když ten tým vidím," říká Vydra.

Souhlasí s ním i obránce Tomáš Kalas, který na Ostrovech také hraje v druhé lize a má tedy s anglickým fotbalem své zkušenosti.

Kalas: Gól si rozebereme u videa

"Viděli jsme, že se s nimi dá hrát a Anglie už je pojem. I když jsme prohráli, musíme si z toho vzít to dobré, určitě jsme tam měli dobré momenty," řekl zadák Middlesbrough.

Kalas se navíc poprvé postavil v obraně vedle Patrizia Stronatiho. "Kdybych řekl, že jsme všechno zvládali, tak bych kecal, protože jsme dostali gól. Ale moc vyložených šancí neměli, pokud jsme my neudělali chybu, takže toho se musíme do příště vyvarovat."

Právně oni dva byli nejblíž jedinému inkasovanému gólu. "Říkali jsme si před zápasem, že si musíme hlídat hráče z druhé vlny a přesně z toho jsme dostali gól. Myslím, že si to u videa ještě rozebereme," poznamenal český stoper.

Češi tak čekají už čtvrtý zápas na vítěství v přípravě, navíc se jim nedaří proti soupeřům, kteří také budou na letním Euru, Kalase to ale neznepokojuje. "Pořád je to jen příprava a výsledky se budou počítat až v létě. Navíc my ani Anglie jsme nebyli v plné sestavě," uvedl český zadák.

V úterý ještě čeká česká lvíčata přátelský souboj s Portugalskem v pražském Edenu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy