Vošahlík: Ať hrajeme odvetu třeba na betonu. Chceme postup

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
2. 8. 2013 10:21
Jan Vošahlík rozhodl v 90. minutě o tom, že Jablonec pojede do odvety v lepší výchozí pozici. | Foto: ČTK

Jablonec nad Nisou - Přišel, viděl, zvítězil. Tak by se dalo zhodnotit účinkování Jana Vošahlíka ve čtvrtečním úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy proti norskému Strömsgodsetu.

Spolu s Janem Kopicem, s nímž přišel na hřiště na poslední půlhodinu, výrazně oživil hru Jablonce a v nastavení druhé půle zajistil po Kopicově centru hlavičkou do brankářova protipohybu Severočechům výhru 2:1.

"Dva ligové zápasy mi teď nevyšly, šel jsem tam s tím, že ten gól dám. Před zápasem jsme si s přítelkyní psali, že nevadí, že nehraju od začátku. Věřila mi, že dám v 90. minutě gól, a zase to vyšlo. Je to taková moje věstkyně. Něco podobného jí vyšlo i při mém zápase ještě za Slavii v Teplicích, kde jsem také skóroval," řekl Vošahlík pobaveně novinářům.

Honzo, dá se říct, že to byl Váš nejvydařenější zápas v Jablonci?
Nevím, jestli můj výkon byl zrovna z kategorie snů. Dal jsem branku, takže na svou adresu asi budu slýchat, že jsem hrál dobře. Na hřiště jsem šel s touhou střelecky se prosadit. A to vyšlo.

Jak jste rozhodující gól viděl z Vašeho pohledu?
Kopi to rozběhal a nádherně mi to posadil na klobouk. To nešlo nedat. Stačilo, abych netrefil gólmana, chtěl jsem to dát do protipohybu. Kdybych to nedal, byla by to vražda.

Rozhodující gól padl po vašem velkém tlaku v závěru utkání. Zdálo se, že váš soupeř fyzicky odpadl...
Soupeř byl od sedmdesáté minuty hodně unavený a zaměřil se na bránění nerozhodného stavu. Trenér mně při střídání říkal, abych si sbíhal do volného prostoru a to mi vycházelo. Vítězství o gól bereme. Remíza by byla komplikovanější, ale nebudeme se o tom bavit, když jsme vyhráli.

Před tím jste byl rovněž v podobné situaci, střelu mířící do brány však zastavil obránce...
Ten tlak jsme prostě měli. Kluci dřeli, prvních třicet minut hráli fantasticky. Já přišel na trávník až ve druhé půli a jenom jsem rozhodl. Celkově to ale byla týmová práce. Zaplaťpánbůh za ten gól v 90. minutě. Je pravda, že jsme tam měli i další šance, kdy jsme třeba špatně trefili míč.

Věříte, že jste si vybojoval místo v základní sestavě?
Uvidíme, co trenér vymyslí na příští zápas. V kádru je nás dvaadvacet. A jestli někdo z nás hraje půl hodiny, nebo celý zápas, neřešíme.

Jaká je tedy podle Vás nyní šance Jablonce na postup?
Dokázali jsme si, že na ně máme. Přehrávali jsme je. Věřím, že jsme natolik silný mančaft, že jeden dva góly venku dáme. Věřím, že u nich ten postup prostě urveme.

A nevadí Vám, že budete hrát v odvetě na umělé trávě?
Mně je to jedno. Ať hrajeme třeba na betonu. Hlavně když postoupíme. Norové jsou doma silní, dvaatřicet zápasů tam neprohráli. Víme, že nám stačí remíza, ale chceme znovu vyhrát. Nejlepší by bylo dát dva góly do poločasu, abychom měli klid.

Uklidnit by vás mohl i nedělní zápas se Slováckem. Věříte, že v novém ligovém ročníku konečně vyhrajete?
Doufám, že lidi přijdou a nebudou na nás od desáté minuty křičet, ať hrajeme. Snad budou fanoušci trpěliví. Předpokládám, že Slovácko bude bránit. Ale nebo nás třeba překvapí.