Gól v závěru udržel fotbalisty Jablonce v čele ligy

20. 10. 2012 20:20
Fotbalisté Plzně po reprezentační pauze remizovali v boji o první místo tabulky s Jabloncem 1:1.
Pavel Horváth (vpravo) děkuje plzeňským fanouškům za podporu
Pavel Horváth (vpravo) děkuje plzeňským fanouškům za podporu | Foto: CPA - Eduard Erben

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň nedokázali v závěru šlágru 11. kola Gambrinus ligy s Baumitem Jablonec udržet vedení 1:0 a pět minut před koncem inkasovali z hlavy Víta Beneše vyrovnávací branku.

Severočeši tak udrželi v čele tabulky tříbodový náskok právě před druhou Plzní.

Západočeši však už čtyři zápasy v řadě nevyhráli a Sparta s Olomoucí je v dohrávkách kola mohou posunout zpět na čtvrtou pozici.

Duel měl náboj od úvodního výkopu

Už první minuty zápasu ukázaly, že se nuda z pátečního souboje Slavia-Příbram opakovat nebude. Domácí se tlačili do zakončení a veterán v brance hostí Michal Špit se rozhodně nenudil.

Jenže nepřesné střely Jakuba Hory a Vladimíra Daridy jej pouze protáhly, přesný pokus prvně jmenovaného jej pak rozchytal. Také proto si na Špita ve 20. minutě nepřišel tváří v tvář nadvakrát kanonýr Marek Bakoš, ani dorážející Hora.

"Z toho měly padnou branky, šance na to byly, bohužel se nám je nepodařilo proměnit," vzpomněl si na úvodní dvacetiminutovku při hodnocení zápasu pro Českou televizi domácí kouč Pavel Vrba.

V závěru půle se osmělili také hosté

Plzeňský tlak ale postupně slábl a tak se osmelili i hosté. Dvě laxnosti v domácí rozehrávce ale nejprve nepotrestal Karel Piták a po něm ani Lukáš Zoubele, jehož gólovou střelu z pěti metrů zastavil perfektním skluzem David Limberský.

Druhá půle sice začala pozvolněji než ta první, o to více ale vygradovala. Zvláště, když po sérii pološancí a zblokovaných střel otevřel účet zápasu po chytrém signálu z rohového kopu stoper Marián Čišovský.

Parádní fotbal se změnil ve strhující, šance střídala šanci, jenže Horovu hlavičku zastavilo břevno, Čišovského vychytal Špit a na druhé straně nepřehodil ležícího Kozáčika agilní Tomáš Čížek.

Na gól stopera odpověděl stoper

Hosté ale stupňovali tempo a Plzeňští v 85. minutě doplatili na své předešlé neproměněné šance.

Po dalším rychlém kontru se dostal k přetaženému centru z levé strany Jan Kovařík, který poslal přesný oblouček na malé vápno a Beneš nekompromisně hlavou zavěsil.

"Měl jsem za úkol se v závěru vysunovat dopředu a jsem rád, že to vyšlo," usmíval se po zápase šťastný autor vyrovnávací branky. Více gólů totiž už zaplněná Doosan Aréna neviděla.

"V posledních třech minutách už bylo vidět, že oba týmy myslí hlavně na obranu, navíc my se vydali ze všech sil před prvním gólem a v závěru už nám možná trochu chyběly síly," doplnil Beneše návratilec do domácí sestavy a autor gólové nahrávky Pavel Horváth.

Trenéři: Remíza byla spravedlivá

Také jeho jmenovec Vrba sice výsledek přijal jako spravedlivý, spokojený s ním ale nebyl.

"Do prvního gólu mě zápas bavil, po vyrovnání už méně. Fanoušci oba celky strhli k nadprůměrným výkonům. Mrzí mě ale, že jsme je neodměnili vítězstvím. Věřím, že přijdou také příště a že konečně vyhrajeme."

To hostující kouč lídra soutěže Václav Kotal byl s výsledkem spokojenější.

"Byl to skvělý zápas, domácí sice měli větší šance, my ale více střel. Myslím, že remíza je zasloužená," zhodnotil Kotal stručně možná nejlepší ligový duel podzimu.

Výsledek:

Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 58. Čišovský - 86. Beneš. Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Marek. ŽK: Piták (Jablonec). Diváci: 10.280.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka (55. Ševinský), Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral, Bakoš (86. Adamov), Hora (70. Kolář) - Ďuriš. Trenér: Vrba.
Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Zoubele (64. Kopic), Čížek (69. Vaněk), Piták (90. Jablonský), Loučka, Kovařík - Lafata. Trenér: Kotal.

1. Jablonec 11 6 4 1 22:11 22
2. Plzeň 11 5 4 2 19:10 19
3. Sparta 10 6 1 3 16:9 19
4. Olomouc 10 5 4 1 14:7 19
5. Brno 11 5 3 3 18:19 18
6. Slavia 11 4 5 2 16:11 17