19. 9. 2011 9:00
Šlágr Manchester United - Chelsea skončil 3:1
Fernando Torres
Fernando Torres | Foto: Reuters

Manchester - Nedělní šlágr 5. kola Premier League mezi vítězi dvou posledních ročníků - tedy Manchesterem United a Chelsea - přinesl řadu pohledných situací i gólů, ale i velmi kuriózních situací.

Z vítězství 3:1 se nakonec radovali domácí United, kteří jsou jediným týmem soutěže, jenž v nové sezoně neztratil ještě ani bod. Chelsea naopak ztrácí na svého soupeře v boji o titul už pět bodů.

Výhra United však mohla být ještě vyšší. S devíti brankami nejlepší střelec Premier League Wayne Rooney, který těsně před přestávkou zvýšil na 3:0, mohl ve druhé půli za stavu 3:1 několikrát navýšit vedení United.

ManUnited porazili Chelsea, Liverpool dostal čtyři góly

Jenže nejdříve nastřelil tyč a v 56. minutě dokonce neproměnil pokutový kop. Při jeho exekuci uklouzl a míč poslal vedle levé tyče branky Petra Čecha. Stal se tak už desátým střelcem, který v novém ročníku z penalty neuspěl, zatímco jen osm fotbalistů se trefilo.

Na tom by nebylo ještě nic tak zvláštního, kdyby se penaltového faulu nedopustil obránce Chelsea John Terry.

Fanoušci United totiž hned poté spustili popěvek, který poukazuje na Terryho selhání v penaltovém rozstřelu ve finále Ligy mistrů v roce 2008 právě proti United. Kapitán Blues tehdy mohl rozhodnout o zisku trofeje pro Chelsea, před střelou mu však podjela noha a on zamířil jen do tyče. I díky tomu nakonec mohl slavit Manchester.

A když prakticky to samé v bledě modrém předvedl na Old Trafford v neděli Rooney, fanouškům United zhořkl úsměv, kdežto příznivci Blues se začali na oplátku posmívat Rooneymu.

To však nebylo ještě nebylo nic proti tomu, co předvedl v 83. minutě útočník Chelsea Fernando Torres.

Ten sice gólem hned po přestávce smazal nulu na svém gólovém účtu v nové sezoně, jenže místo toho, aby přidal třetí gól od lednového přestupu do Chelsea, a zdramatizoval tím zápas, tak nepochopitelně selhal.

Dostal totiž ideální pas za obranu, obhodil si i brankáře De Geu, jenže místo toho, aby trefil prázdnou bránu, tak levačkou zhruba z šesti metrů poslal míč mimo.