VIDEO Ruka ležícího beka. Další skandál rozhodčích

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
27. 3. 2012 14:20
Fotbalisté Boleslavi si stěžují na sudí Jílka s Menclem

Mladá Boleslav - Nejen fotbalisté Českých Budějovic jsou po 22. kole Gambrinus ligy naštvaní na výkony rozhodčích.

V úterý totiž Mladá Boleslav podala oficiální stížnost na výkon hlavního arbitra Jana Jílka a asistenta Kryštofa Mencla za údajné prohřešky proti pravidlům v nedělním utkání s Hradcem Králové, jež Středočeši prohráli 0:2.

Komisi rozhodčích v čele s Dagmar Damkovou chtějí přesvědčit o tom, že se oba dle oficiálního prohlášení klubu dopustili "hrubých chyb", jimiž "ovlivnili zápas i jeho výsledek", prostřednictvím sestříhaného videa, jež má Aktuálně.cz k dispozici (klikněte na obrázek vpravo).

Královec viní z chyb pomezní. Řepka? Emoce bez vulgarit
Plzeň deklasovala Dynamo i díky sporným gólům

Mladoboleslavským jde především o dvě situace, při nichž prý sudí hostující tým poškodili. Ve 31 minutě utkání měl asistent Kryštov Mencl chybně posoudit ofsajd Jana Chramosty, který se hnal po kolmé přihrávce ze zálohy sám na branku.

Druhou chybou mělo být nepotrestané údajně "evidentní úmyslné hraní rukou v pokutovém území Marka Plašila a nenařídil pokutový kop". K této sporné situaci došlo v 62. minutě zápasu.