VIDEO Rooneymu hrozí za nadávky stop na dva zápasy

Aleš Vávra Aleš Vávra
4. 4. 2011 19:35
Hvězdný hráč se za své chování omluvil

Londýn - Zákaz startu ve dvou zápasech hrozí hvězdě Manchesteru United Wayneu Rooneymu za jeho vulgární nadávky, kterými před kamerou slavil hattrick v sobotním zápase Premier League na půdě West Hamu.

Pokud Rooney vinu přizná, dostane trest. V opačném případě bude kauzu vyšetřovat disciplinární komise.

Útočník nejprve předvedl famózní obrat. United prohrávali po poločase 2:0 a ani ve druhé půli se nezdálo, že by mohl náskok soupeře smazat. Pak ale přišly Rooneyho zářivé chvíle. Během 14 minut nastřílel čistý hattrick.

Rooney zařídil hattrickem ´ďábelský´ obrat na West Hamu

Nejprve se v 65. minutě postavil k volnému přímému kopu a precizní střelou přes zeď snížil. O dalších osm minut později si do pohybu zpracoval přihrávku Valencii a tvrdou střelou po zemi k tyči srovnal.

A uběhlo dalších šest minut, Upson zahrál ve vápně rukou a Rooney penaltu chladnokrevně proměnil.

Vyhecovaný střelec si ale neodpustil nevhodný exces. Při oslavě gólu se spoluhráči se podíval do kamery a vyřkl několik ostřejších slov.

"Chtěl bych se omluvit za urážku během oslavy mého gólu, zejména všem rodičům a dětem, kteří utkání sledovali. Bylo to v návalu velkých emocí a zcela nevhodné, na nikoho konkrétního to mířeno nebylo," omlouval se ihned po zápase Rooney.