3. 4. 2011 19:15
Arsenal jen remizoval, ztrácí už šest bodů
Wayne Rooney.
Wayne Rooney. | Foto: Reuters

Londýn - Asi nejlepší zápas letošní sezony odehrál v úvodním zápase 31. kola anglické Premier League fotbalový útočník Manchesteru United Wayne Rooney.

Hvězda minulé sezony, jež se od mistrovství světa v Jižní Africe poněkud trápila, se třemi góly podílela na vítězství svého týmu nad West Hamem 4:2.

"Kladiváři" přitom v Upton Parku rychle vedli 2:0, když dvě penalty proměnil záložník Mark Noble. Ten nejprve potrestal ruku Evry ve vápně střelou k levé tyčce, o čtvrt hodiny později pak faul Vidiče pomstil střelou do pravého horního rohu.

Druhý poločas ale proměnil ve své galapředstavení právě Rooney. Nejdříve pěkně zakroucenou střelou z přímého kopu k pravé tyči snížil, poté se v 73. minutě po individuální akci postaral i o vyrovnání a nakonec s ledovým klidem proměnil i další (byť hodně přísnou) penaltu po ruce Upsona, čímž zkompletoval svůj čistý hattrick.

V závěru navíc přidal ještě čtvrtý gól "Ďáblů" svojí jedenáctou trefou v sezoně střídající Javier Hernandez, a zpečetil tak zasloužený obrat skóre zápasu ve prospěch Manchesteru.

United, které kvůli disciplinárnímu trestu vedl trenér Alex Ferguson opět jen z tribuny, díky dnešnímu vítězství navýšili svůj náskok na druhý Arsenal na sedm bodů, "Kanonýři" ale ještě mají utkání k dobru.

Naopak West Ham, který v minulém kole překvapivě uhrál remízu s Tottenhamem, zůstává na osmnácté, tedy sestupové příčce.

Chelsea jen remizovala, Liverpool potopily penalty

Pokutové kopy hrály hlavní úlohu i v duelu mezi Liverpoolem a West Bromwichem. Nováček soutěže sice prohrával po brance Martina Škrtela z padesáté minuty, jenže pak přišly chvíle rozhodčího Martina Atkinsona.

Ten nejprve 62. minutě penaltou potrestal zákrok Kyrgiakose a domácí Alibon Chrisem Bruntem srovnal. V 88. minutě navíc ten samý hráč dokonal obrat z další penalty, nařízené po faulu Reiny.

Alespoň bod za remízu 1:1 uhrála v sobotu Chelsea na hřišti Stoke, ovšem její skomírající naděje na obhajobu titulu tím utržily další ránu.

Na Manchester United sedm kol před koncem ztrácí propastných jedenáct bodů.

Týmy Arsenalu i Tottenhamu remizovaly

Už druhou remízu 0:0 za sebou si v sobotu připsal favorizovaný Tottenham, který nedokázal dát branku ani poslednímu Wiganu. Kvůli remíze Liverpoolu si ale stále drží před Reds na páté příčce pětibodový odstup.

Sobotní program pak uzavřely rovněž bezbrankovou remízou Arsenal s Blackburnem. "Kanonýři" přitom měli na Emirates Stadium jasnou převahu, nedokázali ji však nijak zužitkovat.

Ostatně mužstvo Arséne Wengera se vůbec potýká s propadem formy. Od únorové výhry nad Barcelonou dokázal Arsenal porazit pouze třetiligový Leyton Orient, přičemž v lize nasbíral jen tři remízy.

Další šanci protrhnout nepříliš lichotivou sérií má londýnský klub příští neděli, kdy hraje na hřišti nováčka z Blackpoolu.

West Ham United - Manchester United 2:4 (11. a 25. Noble obě z pen. - 65., 73. a 79. Rooney, 84. Hernández), Birmingham - Bolton 2:1 (4. Phillips, 59. Gardner - 70. Elmander), Everton - Aston Villa 2:2 (38. Osman, 83. Baines z pen. - 47. a 68. Bent), Newcastle - Wolverhampton 4:1 (22. Nolan, 45. Ameobi, 50. Lovenkrands, 90.+3 Gutierrez - 58. Ebanks-Blake), Stoke - Chelsea 1:1 (8. Walters - 33. Drogba), West Bromwich - Liverpool 2:1 (62. a 88. Brunt obě z pen. - 50. Škrtel), Wigan - Tottenham 0:0, Arsenal - Blackburn 0:0, Fulham - Blackpool 3:0 (23. a 28. Zamora, 73. Etuhu), Manchester City - Sunderland 5:0 (9. Johnson, 15. Tévez z pen., 63. Silva, 67. Vieira, 73. Y. Touré).

1. Manchester United 31 19 9 3 68:32 66
2. Arsenal 30 17 8 5 59:29 59
3. Manchester City 31 16 8 7 50:27 56
4. Chelsea 30 16 7 7 54:25 55
5. Tottenham 30 13 11 6 41:34 50
6. Liverpool 31 13 6 12 42:38 45
7. Everton 31 9 14 8 42:41 41
8. Bolton 31 10 10 11 43:43 40